Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna: te oskarżenia powinni wyjaśnić posłowie

- Wczoraj zostały powtórzone bardzo poważne oskarżenia dotyczące najważniejszej osoby w państwie mówił w TVP Info Grzegorz Schetyna z PO komentując wczorajsze tajne wystąpienie sejmowe byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. - Tej sytuacji nie można zostawić bez odpowiedzi. Trzeba mieć wiedzę, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy też nie - przekonywał w programie „Dziś Wieczorem”.

Share
Grzegorz Schetyna: te oskarżenia powinni wyjaśnić posłowie
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d1omhwp

Zdaniem Schetyny oskarżenia pod adresem Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich powinni wyjaśnić posłowie. – Jeśli będzie wniosek o komisję śledczą, to powinniśmy bardzo poważnie go przeanalizować – powiedział Schetyna. - To jest odpowiedzialność parlamentu za gwarancję praworządności państwa - przekonywał poseł PO. Jednocześnie „polityczną hucpą” nazwał propozycje powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać powody powstania CBA.

- Nigdy nie było żadnej sprawy państwa Kwaśniewskich – powiedział z kolei Ryszard Kalisz w TVN24. Zaznaczył, że będzie przeciwny powołaniu komisji śledczej ws. majątku Kwaśniewskich. - W Sejmie wczoraj była przedstawiona wersja Mariusza Kamińskiego, który od roku - od początku lat 90. - nienawidzi Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żony- przekonywał w TVN24 Kalisz. Zdaniem byłego szefa CBA, Kwaśniewscy nielegalnie weszli w posiadanie jednej z wilii w Kazimierzu Dolnym. - To jest manipulacja. Prokuratura jest w posiadaniu dowodów dotyczących prowokacji CBA, które liczę, że ujawni - przekonywał Kalisz.

Schetyna skrytykował także wczorajsze głosowanie ws. uchylenia immunitetu byłemu szefowi CBA, w wyniku którego, Kamiński go nie stracił. – Trzeba wyciągnąć wnioski, także personalne - mówił w TVP Info. W jego opinii w takich sprawa partia musi mówić jednym głosem. Schetyna uważa, ze sprawa ta pokazuje brak skuteczności, a wyborcy PO oczekują twardych zachowań – podkreślał. Jego zdaniem części posłom z PO zabrakło wyobraźni, „stali się zakładnikami wystąpienia Mariusza Kamińskiego”.

d1omhwp

Podziel się opinią

Share
d1omhwp
d1omhwp
Więcej tematów