Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna o planach nominacji Jacka Kurskiego: to absurd i kompromitacja PiS

• Grzegorz Schetyna o planach nominacji Jacka Kurskiego • Uważa, że Polacy czują się oszukani przez PiS • Jego zdaniem Andrzej Duda nie jest głową państwa
Share
Grzegorz Schetyna (PO)
Grzegorz Schetyna (PO)Źródło: WP
d269uwj

- To jest absurd i kompromitacja PiS. Jacek Kurski to polityk, klasyczny, w czystej postaci. Skrajny, twardy i jednoznaczny – powiedział Grzegorz Schetyna w Radiu ZET o planach nominacji Jacka Kurskiego na szefa Telewizji Publicznej.

Lider Platformy Obywatelskiej dodał, że PiS po wyborach pokazuje inną politykę niż ta, którą obiecywał Polakom w wyborach. – Zwiedli Polaków i namówili ich do głosowania. Całe szczęście są następne wybory, tego nam PiS nie zabierze. Ci, którzy głosowali na PiS i zostali oszukani będą wiedzieli, co zrobić – mówił Schetyna, przypominając o słabnięciu Prawa i Sprawiedliwości w sondażach.

Były marszałek Sejmu dodał, że nie zaskoczyło go to, że Andrzej Duda podpisał ustawę medialną. – Po tym rajdzie z ferii, żeby podpisać ustawę o Trybunale nie mam złudzeń co do roli prezydenta Dudy. I mówię to ze smutkiem, bo to uderza w konstrukcję państwa. Prezydent powinien być głową państwa. Nie jest – mówił Grzegorz Schetyna w audycji Moniki Olejnik.

d269uwj

Marszałek Senatu: Kurski jest świetnym fachowcem i dziennikarzem

To bardzo dobra kandydatura na szefa TVP. Jest świetnym fachowcem, świetnym dziennikarzem. Zna się na tym - ocenił kandydaturę Jacka Kurskiego na szefa TVP marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie „Po przecinku” w TVP Info. Karczewski jest przekonany, że jeśli Kurski zostanie jej szefem TVP będzie dobrą telewizją obywatelską i podniesie swój poziom.

Jacek Kurski nowym szefem TVP. Informację tę potwierdził w "Kropce nad i" wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Według informacji podawanych przez serwis 300Polityka.pl, Kurski ma być jeszcze dziś odwołany z funkcji wiceministra kultury, a w piątek o 9 ma z rąk ministra skarbu państwa otrzymać nominację na prezesa TVP.

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. małą ustawę medialną

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która skraca kadencje obecnych władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

d269uwj

- Pan prezydent z troską odnosi się do tego, żeby media publiczne w Polsce cechowały się wiarygodnością, rzetelnością i obiektywizmem - powiedziała Sadurska na briefingu, podczas którego poinformowała, że prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, zgodnie z którą kadencje dotychczasowych władz TVP i Polskiego Radia zostaną skrócone.

Podkreśliła, że prezydentowi zależy na tym, żeby media publiczne spełniały swoją rolę. Dodała, że podpisując nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji prezydent dał szansę parlamentowi na "stworzenie takich norm, przepisów prawnych, które zagwarantują w przyszłości, że media publiczne, media narodowe, będą rzetelne, obiektywne i wiarygodne".

d269uwj

Podziel się opinią

Share
d269uwj
d269uwj
Więcej tematów