Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna namawiał do udziału w wyborach i głosowania na Bronisława Komorowskiego

Szef MSZ Grzegorz Schetyna namawiał w Legnicy do udziału w wyborach prezydenckich i głosowania na Bronisława Komorowskiego. Odpowiedzialnym udziałem w wyborach powinniśmy potwierdzić wybór drogi, którą podąża Polska - mówił Schetyna.

Share
Grzegorz Schetyna namawiał do udziału w wyborach i głosowania na Bronisława Komorowskiego
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d4h1n5a

Szef MSZ był gościem wiecu poparcia dla prezydenta Komorowskiego. Jak mówił, o wyniku mogą zdecydować setki czy tysiące głosów, dlatego niezwykle ważna jest frekwencja.

Schetyna namawiał, by najbliższych, znajomych do ostatniej chwili przekonywać do oddania głosu w niedzielnym głosowaniu.

d4h1n5a

- Powinniśmy pokazać czy bardziej potwierdzić wybór drogi, którą podąża Polska. Chodzi o współpracę rządu z prezydentem, rządu z samorządem, ale też i kwestie bezpieczeństwa, bo wszyscy widzimy, co się dzieje za naszą wschodnią granicą - mówił Schetyna.

Podkreślił, że wybór głowy państwa zasługuje na specjalne potraktowanie i warto tę szansę wykorzystać.

Dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, reżyser Jacek Głomb podczas wiecu zwrócił uwagę, że wybór nie toczy się o tylko kwestie ideologiczne, ale - w jego ocenie - także o wolność obywatelską. - Nie chodzi o to, że wybieramy pomiędzy jednym dobrym a drugim dobrym kandydatem. Wybieramy cenzurę albo wolność. Pamiętam rządy PiS-u i m.in. cenzurowanie kultury. Przyzwyczailiśmy się już do pewnych standardów i boję się, że takie czasy mogą wrócić - mówił artysta.

d4h1n5a

Podziel się opinią

Share
d4h1n5a
d4h1n5a
Więcej tematów