Trwa ładowanie...
10-01-2015 14:30

Grzegorz Schetyna: musimy być przygotowani do tej wojny

- Przykład francuski jest bardzo klasyczny. Może się powtórzyć również w innych krajach. Musimy być przygotowani do tej wojny - mówi po atakach terrorystycznych we Francji Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna: musimy być przygotowani do tej wojnyŹródło: PAP, fot: Wiktor Dąbkowski
dtz08nv
dtz08nv

Dalej wspomina, że z USA docierały sygnały o tym, że Europa Zachodnia, której Polska jest częścią, może być poddany atakom. - Potrzebna jest koalicja całego wolnego świata przeciwko terrorystom, bo są zagrożeniem globalnym - podkreślił.

Zaznaczył jednak, że Polska jest bezpieczna. Wyjaśnił, że dzięki pracy polskich służb obywatele nie muszą się niepokoić.

Schetyna wypowiedziała się również na temat kontrowersyjnego pomysłu ograniczenia swobód obywatelskich i monitorowania internetu przez służby. - Te sprawy trzeba monitorować, trzeba mieć pełną wiedzę, wyciągać z tego wnioski, ale z drugiej strony (...) trzeba szukać cały czas pomysłów na to, żeby walczyć z walczyć z terroryzmem, który tak naprawdę już jest inny niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu - powiedział.

Zobacz wideo. Buhler: to jest atak na Francję
dtz08nv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtz08nv
Więcej tematów