Trwa ładowanie...
10-01-2015 22:21

Grzegorz Napieralski: byłem zaskoczony zawieszeniem, będę walczył

- Decyzja o zawieszeniu w prawach członka SLD była dla mnie podwójnym szokiem powiedział Grzegorz Napieralski w rozmowie z TVP Info. Jak dodał, przyjęcie tej decyzji było tym trudniejsze, ponieważ została ona podjęta w dniu śmierci Józefa Oleksego.

Grzegorz Napieralski: byłem zaskoczony zawieszeniem, będę walczyłŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d26lha2
d26lha2

- To było o tyle bolesne, że w dniu kiedy odchodzi nasz lider, wyrzuca się innego lidera, który dla tej partii dużo zrobił. Aż się łzy cisną do oczu, ja 20 lat byłem w tej partii - mówił Grzegorz Napieralski. Dodał, że kiedy on stał na czele SLD podał Leszkowi Millerowi rękę, kiedy on był w trudnej sytuacji.

Napieralski uważa, że to Leszkowi Millerowi zależało na zawieszeniu go. Komentując powód podawany jako powód zawieszenia - kontestowanie działań SLD - przyznawał, że ostatnio mówił, iż w SLD potrzebna jest zmiana. Jest potrzebny nowy program czy zmiana liderów - wyjaśniał zastrzegając, że nie chodzi mu o funkcje dla siebie.

Polityk podkreśla, że miał odwagę powiedzieć, iż coś złego w SLD się wydarzyło - ostatnie wybory były trzecimi, w których partia nie przekroczyła 10 procent. - Straciliśmy kilka tysięcy samorządowców w ostatnich wyborach, ja przekonywałem moich kolegów i koleżanki, że czas poważnej debaty i rewolucji - powiedział Napieralski.

d26lha2

Powodem decyzji Sojuszu jest - jak mówił rzecznik partii Dariusz Joński - działanie na szkodę partii. Sprawa Grzegorza Napieralskiego będzie skierowana do partyjnego sądu.

Zobacz także: Grzegorz Napieralski zawieszony w prawach członka SLD

d26lha2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26lha2
Więcej tematów