Trwa ładowanie...
d20ogo8
TVP

Grzegorz Braun: ubezpieczenia to wynalazek z piekła rodem

Jestem wolnościowcem i nie ośmieliłbym się panu dyktować, o której pan rano wstaje i o której wcześnie kłaść się wypada. W wolnym państwie, wielkiej Polsce wielkich Polaków, nikt nikomu nie będzie dyktował, kiedy ma iść do roboty, a kiedy z nią skończyć - stwierdził w programie „Dziś wieczorem” Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta, zapytany o to, czy jest za obniżeniem wieku emerytalnego.
Share
Grzegorz Braun
Grzegorz BraunŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d20ogo8

Grzegorz Braun uważa, że problem nie leży w obniżaniu lub podwyższaniu wieku emerytalnego, ale w ogóle w idei ubezpieczeń.

- Skończmy z przymusem ubezpieczeń. Ubezpieczenia to wynalazek z piekła rodem. Każdy Polak rozsądny powinien wnioskować, że nic w tym dobrego dla Polaków - przekonywał.

d20ogo8

Dodał, że dotychczasowe umowy i zobowiązania zaciągnięte przez państwo wobec Polaków muszą być dotrzymane, ale następne pokolenia już nie powinny z nich korzystać.

- Broń Boże wciągać do tej piramidy finansowej następne pokolenia, bo te pokolenia co robią? Uciekają przed tym dobrodziejstwem na Wyspy Brytyjskie albo na drugą stronę globusa. Jeśli tam Polak zbudował sobie życie, utrzymuje rodzinę na godnym poziomie, niechaj to czyni, ale niech trzyma rękę na pulsie - stwierdził Grzegorz Braun.

d20ogo8

Podziel się opinią

Share
d20ogo8
d20ogo8
Więcej tematów