Trwa ładowanie...
d3ekkx2

Gruzja alarmuje: żołnierze Rosji nasilają prowokacje

Władze Gruzji informują o rosnącym napięciu w strefie przy granicy z Osetią Południową. Gruzini podają, że rosyjscy żołnierze i separatyści nasilili organizowanie prowokacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gruzja uznaje Osetię Południową za terytorium czasowo okupowane przez Rosję
Gruzja uznaje Osetię Południową za terytorium czasowo okupowane przez Rosję (East News, Fot: Associated Press)
d3ekkx2

Gruzini raportują, że sygnały o incydentach napływają z całej linii okupacyjnej w strefie konfliktu gruzińsko-południowoosetyjskiego - wyjaśnia Polskie Radio. Chodzi m.in. o przesuwanie betonowych zapór i płotów z drutu kolczastego w głąb terytorium Gruzji czy ustawianie nowych punktów kontrolnych.

Władze w Tbilisi alarmują, że działania armii Rosji i oddziałów samozwańczych władz Osetii Południowej stanowią zagrożenie dla mieszkańców przygranicznych miejscowości. Gruzini oskarżają też siły separatystyczne o naruszenie porozumienia o zawieszeniu broni.

Przeczytaj też: Potężny pożar w Rosji. Nie żyje jedenaście osób, są ranni

d3ekkx2

O swoich zastrzeżeniach gruzińskie władze poinformowały międzynarodowe organizacje. Sytuację monitoruje również kierownictwo Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej, która działa w strefie konfliktu południowoosetyjskiego.

Gruzini o działaniach separatystów wspieranych przez Rosjan jako o "pełzającą okupacją". Osetia Południowa i Abchazja uznawane są przez Tbilisi za tereny okupowane czasowo przez Federację Rosyjską. Gruzja zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją po wojnie z 2008 r.

Źródło: polskieradio24.pl

d3ekkx2

Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"

d3ekkx2

Podziel się opinią

Share

d3ekkx2

d3ekkx2
Więcej tematów