Trwa ładowanie...
d2r9e7k

Grupa włamywaczy w rękach policji. Okradali domy jednorodzinne i garaże

Policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się włamaniami do mieszkań na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskiego. Na jej koncie jest 16 przestępstw.
Share
Grupa włamywaczy w rękach policji. Okradali domy jednorodzinne i garaże
Źródło: WP.PL, Fot: Sławomir Kowalewski
d2r9e7k

Funkcjonariusze policji z komendy powiatowej w Kamiennej Górze i komisariatu policji w Kowarach rozpracowali grupę włamywaczy, która dokonywała przestępstwa na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskie. Na skutek prowadzonych działań zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 21 do 32 lat.

- Zatrzymani podejrzani o szereg włamań i kradzieży to mieszkań Kowar. Według policjantów, od początku 2015 r. dokonali oni 16 przestępstw w powiecie jeleniogórskim i kamiennogórskim. Najczęściej włamywali się do domów jednorodzinnych, letniskowych, przyczep campingowych oraz garaży. Każdy z tych obiektów wcześniej dokładnie obserwowali – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przestępcy wybierali te domy, których gospodarze wyjeżdżali na dłuższy czas lub rzadko pojawiali się w nich. Łupem zatrzymanych padały elektronarzędzia, kosiarki, armatura sanitarna, instalacje elektryczne, sprzęt RTV oraz rowery. Łącznie wartość łupów wyceniana jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- W tej chwili policjanci wyjaśniają szczegóły tej sprawy i ustalają, co stało się ze skradzionym mieniem. Nie jest wykluczone, że zatrzymani mają na koncie więcej włamań i kradzieży. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat więzienia – dodaje Bagrowska.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2r9e7k

Podziel się opinią

Share
d2r9e7k
d2r9e7k
Więcej tematów