Trwa ładowanie...
d1ajjam

Grupa sędziów TK w stanie spoczynku chce nowej ustawy o KRS

Dziesięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku zwróciło się do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu oraz ministra sprawiedliwości. Są wśród nich m.in. Andrzej Rzepliński, Jerzy Stępień i Andrzej Zoll.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Rzepliński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.
Andrzej Rzepliński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. (East News)
d1ajjam

Sędziowie poinformowali, że ich stanowisko jest reakcją na wyrok TSUE. Jak piszą, chcą przywrócenia powoływania sędziów zgodnie z "zasadami i wartościami unijnymi".

"Sędziowie polscy są adresatem zmasowanych ataków organizowanych przez struktury państwowe lub osoby zatrudnione w tych strukturach (Ministerstwo Sprawiedliwości, Krajowa Rada Sądownictwa)" - twierdzą.

Jak dodają, "Rzeczpospolita Polska powinna chronić sędziów przed atakami hejterskimi w imię konstytucyjnego nakazu poszanowania i ochrony godności człowieka oraz obowiązku zachowania powagi państwa". W związku z tym chcą uchwalenia nowej ustawy o KRS.

d1ajjam

Pod stanowiskiem podpisała się część z sędziów TK w stanie spoczynku. Są wśród nich: Andrzej Rzepliński, Stanisław Biernat, Wojciech Hermeliński, Ewa Łętowska, Janusz Niemcewicz, Jerzy Stępień, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Mirosław Wyrzykowski, Andrzej Zoll i Adam Strzembosz.

W połowie listopada Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) wydał wyrok dotyczący zgodności z prawem UE sposobu wyłonienia nowej KRS. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Prawybory w Platformie. Schreiber: Kidawa nie będzie nowym otwarciem

Źródło: iustitia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów