Trwa ładowanie...
d15paso
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grupa Anonymous prowadzi akcję ośmieszania Państwa Islamskiego

Hakerzy z grupy Anonymous rozpoczęli w piątek 24-godzinną akcję "dzień trolla", polegającą na ośmieszaniu Państwa Islamskiego w sieciach społecznościowych. Grupa ogłosiła, że chce wytrącić dżihadystom broń, jaką jest lęk - podał w sobotę "Le Nouvel Observateur".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa Anonymous prowadzi akcję ośmieszania Państwa Islamskiego
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d15paso

Anonymous ogłosił po listopadowych zamachach w Paryżu, że "wypowiada totalną wojnę Państwu Islamskiemu (IS)".

W piątek internauci zareagowali na wezwanie grupy pod hasłami #"TrollingDay" i #"DaeshBags", zamieszczając w sieci komiczne zdjęcia dżihadystów z głowami gumowych kaczek, w spódnicach, przebranych za cheerleaderki (żeńskie zespoły kibicujące drużynom sportowym), uzbrojonych w banany lub plastikową broń rodem z filmów o Żółwiach Ninja - pisze francuski magazyn.

"Zastanawiacie się, dlaczego prowadzimy akcję trollowania przeciw IS i planujemy manifestacje na całym świecie? (...) Oni prosperują dzięki strachowi, mają nadzieję, że zmuszą nas do milczenia, że z lęku spuścimy głowy i będziemy się chować. (...) Ale oni zapominają, że na świecie jest o wiele więcej ludzi, którzy są przeciw nim, niż tych, którzy ich popierają" - głosi komunikat Anonymousa, przytoczony przez "Le Nouvel Observateur".

d15paso

W ostatnich dniach hakerzy z tej grupy doprowadzili do wycieku osobistych danych dżihadystów z IS i zastąpili stronę startową portalu informacyjnego organizacji reklamą viagry - podaje magazyn.

"Ale hakerzy też zaatakowali kandydata do wyścigu prezydenckiego w USA Donalda Trumpa za jego wypowiedzi na temat muzułmanów, inicjując akcję zbierania podpisów pod petycją na rzecz zabronienia Trumpowi wjazdu do Wielkiej Brytanii" - pisze "Le Nouvel Observateur". Do soboty podpisało się pod nią ponad 500 tys. osób.

Trump powiedział w poniedziałek, że należy ogłosić całkowity zakaz wpuszczania muzułmanów do USA, zarówno imigrantów jak i turystów.

Po zamachach w Paryżu Anonymous ostrzegł IS: "Rozpoczniemy przeciw wam największą operację. Wojna została wypowiedziana. Przygotujcie się". Hakerzy zamieścili też komunikat na Twitterze: "Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami".

d15paso

W komunikacie zamieszczonym w sieci społeczność hakerów wyjaśniła, że specjalna operacja nazwana "#OpParis" będzie polegała na zbieraniu "danych wywiadowczych", a następnie publikowaniu ich i "niszczeniu tak wielu internetowych stron i kont IS, jak to możliwe". Jak dotąd grupie Anonymous udało się zhakować kilka tysięcy kont internetowych dżihadystów - przypomina francuski magazyn.

Anonymous wypowiedział wojnę islamistom już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo". Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała wtedy "masowe" retorsje.

d15paso

Podziel się opinią

Share

d15paso

d15paso
Więcej tematów