Trwa ładowanie...

Groził podłożeniem bomby w ministerstwie. Zatrzymano 20-latka

Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę z Płońska, który groził podłożeniem bomby w Ministerstwie Sprawiedliwości. Mężczyzna włamał się na konto mailowe innej osoby, by ukryć, kim naprawdę jest. W ciągu kilkunastu godzin został rozpracowany.
Share
Mężczyzna ukrył swoją tożsamość w sieci
Mężczyzna ukrył swoją tożsamość w sieciŹródło: policja.waw.pl
d8kjmhq

Nad sprawą pracowali policjanci ze stołecznego wydziału do walki z cyberprzestępczością. Przekazano im, że w mailu skierowanym do Ministerstwa Sprawiedliwości grożono podłożeniem bomby w budynku.

Gdy ustalono konto nadawcy wiadomości i nazwiska osób, które mogły z niego korzystać, funkcjonariusze nabrali podejrzeń. Postanowili sprawdzić, czy mail nie został wykorzystany przez innego człowieka.

d8kjmhq

W krótkim czasie ustalili, że konto zostało zhakowane przez 20-letniego mężczyznę z Płońska, który potrafił ukryć swoją tożsamość w sieci. W ciągu kilkunastu godzin od otrzymania wiadomości z groźbą mężczyznę zatrzymano.

Jeszcze w piątek zostaną przeprowadzone czynności procesowe. Jeżeli mężczyzna usłyszy zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu życia lub zdrowia wielu osób, może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Akcja Patryka Jakiego. Ryszard Czarnecki reaguje

Źródło: policja.waw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8kjmhq

Podziel się opinią

Share
d8kjmhq
d8kjmhq
Więcej tematów