Trwa ładowanie...
d3q8fsw

Gronkiewicz-Waltz w końcu stawi się przed komisją? "To próba zastraszenia"

Nowelizacja przepisów o komisji weryfikacyjnej ma pozwalać do doprowadzanie niestawiających się świadków siłą. Ten zapis ma uderzyć przede wszystkim w prezydent Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz -Waltz od miesięcy uchyla się od stawienia na komisji weryfikacyjnej ws. warszawskiej reprywatyzacji
Hanna Gronkiewicz -Waltz od miesięcy uchyla się od stawienia na komisji weryfikacyjnej ws. warszawskiej reprywatyzacji (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
d3q8fsw

Prokurator będzie mógł zdecydować o tym, czy świadek "uporczywie uchylający się od wezwań" ma zostać doprowadzony na przesłuchanie siłą - informuje metrowarszawa.pl.

Zobacz: Stołeczny ratusz oddał nieruchomość za bezcen

d3q8fsw

- To kontynuacja nagonki politycznej na oponentów politycznych, wykorzystując instrumenty państwa i przepisów prawa - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

- Miasto cały czas przekazuje komisji dokumenty. Nie ma żadnej potrzeby, żeby modyfikować dotychczasowe przepisy. To nic innego tylko próba zastraszenia prezydent Warszawy - dodaje.

Zobacz również: w sprawie kamienicy Gronkiewicz-Waltz nie ma nic do ukrycia

Hanna Gronkiewicz-Waltz kilkukrotnie odmówiła stawienia się na komisji weryfikacyjnej, która ma za zadanie wyjaśnić skutki warszawskiej reprywatyzacji. Nie zmieniła zdania nawet, kiedy Patryk Jaki, przewodniczący komisji, nakładał na prezydent Warszawy kary za absencję na spotkaniach.

Źródło: metrowarszawa.pl/WP

d3q8fsw

Podziel się opinią

Share
d3q8fsw
d3q8fsw
Więcej tematów