Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz: Renata Kaznowska nowym wiceprezydentem Warszawy

• Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że nowym wiceprezydentem stolicy została Renata Kaznowska
• Kaznowska: myślę, że Warszawa na tym skorzysta, bardzo się cieszę
• W ubiegłym tygodniu Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że z ratusza odchodzi dwóch dotychczasowych wiceprezydentów

Share
Gronkiewicz-Waltz: Renata Kaznowska nowym wiceprezydentem Warszawy
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dvvhjn9

Renata Kaznowska została powołana na stanowisko wiceprezydenta Warszawy - poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kaznowska zapewniła, że jest "twardą babką" oraz że warszawiacy mają u niej zawsze otwarte drzwi.

- Dziękuję pani prezydent, za to, że obdarzyła mnie zaufaniem. Stoi za mną bardzo ciężka, merytoryczna praca od ponad 20 lat, chciałabym kontynuować współpracę z warszawiakami, którzy zawsze mieli u mnie otwarte drzwi - powiedziała Kaznowska na konferencji prasowej.

dvvhjn9

Zapewniła, że jest "strasznie twardą babką". - Myślę, że Warszawa na tym skorzysta, bardzo się cieszę, dziękuję za tę nominację w niewątpliwie trudnych czasach - podkreśliła Kaznowska.

W ubiegłym tygodniu Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że z ratusza odchodzi dwóch dotychczasowych wiceprezydentów: Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz. Jóźwiak - dotychczasowy pierwszy wiceprezydent, który nadzorował m.in. zajmujące się kwestiami reprywatyzacji Biuro Gospodarki Nieruchomościami - podał się do dymisji. Wojciechowicz została odwołany przez prezydent Warszawy. Ponadto władze PO rozwiązały stołeczne struktury partii.

Miejsce Jóźwiaka, jako pierwszego zastępcy Gronkiewicz-Waltz, zajął były poseł PO, a obecnie sędzia Trybunału Stanu Witold Pahl. Pahl zapowiedział, że pierwszym zadaniem, jakie wyznaczył sobie jako wiceprezydentowi Warszawy, będzie uzyskanie dla miasta statusu pokrzywdzonego w związku z reprywatyzacją.

dvvhjn9

Podziel się opinią

Share
dvvhjn9
dvvhjn9
Więcej tematów