Trwa ładowanie...
dv8dwxc
Gronkiewicz-Waltz o Sikorskim: niech on idzie do Lidla po te ośmiorniczki
x-news/TVN 24IAR

Gronkiewicz-Waltz o Sikorskim: niech on idzie do Lidla po te ośmiorniczki

Hanna Gronkiewicz-Waltz ostro skomentowała słowa Radosława Sikorskiego o tym, że w Platformie Obywatelskiej potrzebne jest "nowe przywództwo". - No niech on idzie do tego Lidla po te ośmiorniczki - odpowiedziała prezydent Warszawy, nawiązując do spotkania Sikorskiego z Rostowskim, podczas którego miano serwować m.in. ośmiorniczki. Prezydent Warszawy oceniła słowa byłego marszałka Sejmu, wchodząc na posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. To pierwsze spotkanie tego gremium po wyborach parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dv8dwxc

Platforma przegrała z Prawem i Sprawiedliwością i po 8 latach rządzenia przechodzi do opozycji. Stąd głosy o konieczności wymiany lidera.

Zwolennikiem tego rozwiązania jest były minister finansów Jacek Rostowski. Jak tłumaczy, tuż po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej nie można było zmieniać przewodniczącego, bo partię czekały wybory: samorządowe, prezydenckie i parlamentarne. - Teraz jesteśmy już po wszystkim - powiedział wchodząc na posiedzenie zarządu.

dv8dwxc

Dodał, że spotkanie będzie okazją do wymiany opinii na temat przyczyny przegranej. - Najważniejsze jest jednak, żeby od inauguracji nowego parlamentu Platforma miała lidera, który ma pełny mandat demokratyczny - podkreślił Jacek Rostowski.

O zmianie lidera mówił już w niedzielny wieczór wiceszef PO, były marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Innego zdania jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wiceprzewodnicząca Platformy zwróciła też uwagę, że po 8 latach rządzenia, partia uzyskała niezły wynik wyborczy. Przypomniała, że Akcja Wyborcza "Solidarność" nie weszła do parlamentu po okresie swoich rządów. Tymczasem PO po dwóch kadencjach rządzenia zdobyła 24 procent głosów, co zdaniem Gronkiewicz-Waltz świadczy o tym, że jedna czwarta wyborców zaufała Platformie.

Wiceprzewodnicząca przypomniała, że Ewa Kopacz zdobyła w Warszawie więcej głosów niż prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poproszona o komentarz do słów Sikorskiego, że "Ewa Kopacz powinna wiedzieć, co teraz zrobić", Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała: "Niech on idzie do tego Lidla po te ośmiorniczki".

Według Państwowej Komisji Wyborczej, PiS uzyskało 37,58 procent głosów, a PO 24,09 procent.

dv8dwxc

Podziel się opinią

Share
dv8dwxc
dv8dwxc
Więcej tematów