Trwa ładowanie...

Granie na gitarze bez gitary stało się możliwe

Dzięki wynalazkowi australijskich
naukowców amatorzy gitary, którym zdarza się grać na
wyimaginowanym instrumencie, będą mogli usłyszeć swoje, dotąd
wydobywane tylko w wyobraźni, riffy.

Granie na gitarze bez gitary stało się możliweŹródło: AFP
d2xak7s
d2xak7s

Nieistniejącym gitarom pozwoli zabrzmieć sprzężony z komputerem podkoszulek, skonstruowany przez inżynierów z ośrodka SCIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). Naukowcy zaprezentowali go w poniedziałek.

Gitarzysta zakłada podkoszulek z długimi rękawami, wyposażony w czujniki na łokciach i ramionach. Reagują one na jego gesty i odgadują dźwięki, które powinny się pojawić, gdyby trzymał w rękach prawdziwy instrument. Sygnały są przesyłane bezprzewodowo do komputera, który odtwarza odpowiednią muzykę.

Jeden rękaw podkoszulka odpowiedzialny jest za akordy, drugi za struny, z tym, że opracowano wersje zarówno dla prawo- jak i leworęcznych gitarzystów.

Jest to prosty w użyciu wirtualny instrument - zachwala wynalazek Richard Helmer, jeden z inżynierów CSIRO. Jak podkreśla, jego użycie nie wymaga zaawansowanych umiejętności - ani w posługiwaniu się gitarą, ani komputerem.

d2xak7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xak7s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj