Grand Video Awards 2022. Najlepsi twórcy nagrodzeni
Laureaci tegorocznej edycji konkursu Grand Video Awards dla najbardziej kreatywnych twórców wideo w sieci odebrali statuetki podczas czwartkowej gali w kinie "Luna". O nagrodę walczyło 560 zgłoszonych produkcji, 53 dostało się do finału.
Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ
Według widzów niekwestionowanym zwycięzcą Grand Video Awards został Sebastian Kraszewski z KicksterTV. Jego film "Czołg T-72 - Kickster MotoPoznaFca" zdobył najwięcej głosów sympatyków i przeglądu, który co roku podsumowuje kondycję krajowych wideoprodukcji, dostępnych w sieci.
Konkurs, którego ideą GVA jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim internecie, zwraca uwagę na bardzo różnorodne propozycje. Jury od tego roku przyznaje nagrody w dziewięciu kategoriach tematycznych, między innymi branded content, hobby, podróże, sport, edukacja, nauka, technika czy też kultura i sztuka. Uwzględniane są różnorodne formuły i metody docierania do widza, od dokumentów po relacje na Facebooku. Ta ostatnia kategoria doszła w tej edycji.
Jury GVA, w którym zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych, dyrektorzy zarządzający uznanych marek, wskazało jedenastu zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Kasia Gandor otrzymała za film "Mój kryzys twórczy" nagrodę za produkcję branded content. To nie jest jedyna jej nagroda w GVA 2022. Statuetkę przyniósł jej również film "Jak zniszczyliśmy transport zbiorowy w Polsce?", walczący o uwagę wśród produkcji dotyczących edukacji, nauki i techniki. Ola i Borys z grupy Planeta Abstrakcja zdobyli uznanie i nagrodę w kategorii hobby, podróżem, sport za film "Norylsk - Piekło Północy". Wśród uhonorowanych przez jury znalazł się też Wojtek Przeździecki – Ojwojtek, którego wideorozmowa "Wysłałem ofertę do 100 influencerów" zasłużyła na laury.
Grand Video Awards 2022. Najlepsi twórcy nagrodzeni
Statuetka trafiła ponadto do Huberta Patynowskiego z Papaya Young Creators za produkcję"Gold Sht" i do Adrianny Omietańskiej z Onetu, która stworzyła materiał pod tytułem "Postanowiłam zadzwonić na telefon zaufania. Oto, co usłyszałam". Wśród tematycznych produkcji dotyczących kultury, sztuki, rozrywki i komedii wyróżniły się "#Mata2040", za którą stoją Tomek Wilczyński i znany artysta Michał Matczak – Mata oraz także film Kamila Wójcika "Nocny pociąg bez mięsa". W nowej konkurencji vertical video nagrodę zdobyli Marek Hucz i Jan Jurkowski (Gfdarwin_official) za dzieło pod tytułem "Poradnik dyktatora #3 – MCCM Rules!".
Podczas gali przyznano także nagrody dodatkowe. Wśród laureatów znaleźli się Marek Koszeliński (Amazing Poland Trip) za "Warszawa 10 miejsc – co warto zobaczyć cz.1 – Podróże po Polsce", Jakub Zarzycki (Bohema Clothing) za "Bohema Circle. Plant avantgarde dressed in awareness", po raz kolejny na tej gali - Kasia Gandor za "Torfowiska: dlaczego potrzebujemy ich bardziej niż myślisz?", Kamil Wójcik, również nagrodzony podwójnie za "Nocny pociąg bez mięsa" i Tomasz Szymański (Solo Show) za "Biennale sztuki w Wenecji w 2 dni | Czy to możliwe?"
Wszystkie produkcje wyróżnione w konkursie, którego organizatorem jest magazyn "Press", a wśród patronów medialnych jest też Wirtualna Polska, której wicenaczelny Jacek Amsterdamski uczestniczył w pracach jury, zobaczyć można na stronach Grand Video Awards w sieci.