Trwa ładowanie...
ycipk-4lngow

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski został Dziennikarzem Roku

Grand Press 2019. Dziennikarzem Roku został Tomasz Sekielski, współtwórca głośnego reportażu o pedofilii w polskim Kościele - "Tylko nie mów nikomu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sekielski podczas gali Grand Press 2019
Tomasz Sekielski podczas gali Grand Press 2019 (East News)
ycipk-4lngow

Reportaż "Tylko nie mów nikomu" miał premierę 11 maja na YouTube. W ciągu miesiąca wyświetlono go ponad 22 miliony razy. Film został wyemitowany przez Telewizję WP w maju. Dokument opowiada o kilku osobach, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez księży, m.in. kustosza bazyliki w Licheniu oraz byłego kapelana prezydenta Lecha Wałęsy.

Dziennikarze Wirtualnej Polski i money.pl Sebastian Ogórek oraz Mateusz Ratajczak byli nominowani w kategorii "Reportaż prasowy/internetowy". Nominacja przyznana jest za materiał o historii Polaka, który w loterii Eurojackpot wygrał 193 mln zł.

Jednocześnie do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego nominowany był inny dziennikarz Wirtualnej Polski - Michał Kołodziejczyk. "Za doskonały warsztat dziennikarza (bez jakiegokolwiek przymiotnika), dyscyplinę myśli i kulturę słowa prezentowaną w mediach tradycyjnych i społecznościowych" - tak nominację uzasadnia kapituła.

ycipk-4lngow

Zobacz też: Wypadek w Lubuskiem. Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz

Oto lista laureatów Grand Press 2019:

 1. Nagrodę Digital otrzymał serwis Konkret24
 2. Nagrodę Economy otrzymał Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej"
 3. Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego otrzymał Michał Kołodziejczyk z WP SportoweFakty
 4. Grand Press 2019 w kategorii News otrzymała Magdalena Gałczyńska (Onet) za "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości"
 5. Grand Press 2019 w kategorii Dziennikarstwo śledcze otrzymał Bertold Kittel ("Superwizjer" TVN) za "Pancerny Marian i pokoje na godziny"
 6. Grand Press 2019 w kategorii Publicystyka otrzymał Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny") za "Homo sovieticus po latach"
 7. Grand Press 2019 w kategorii Reportaż prasowy/internetowy otrzymała Bożena Aksamit ("Gazeta Wyborcza ‒ Duży Format") za "Sekret Świętej Brygidy"
 8. Grand Press 2019 w kategorii Reportaż radiowy otrzymali Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik (Polskie Radio Koszalin) za "Niedokończona żałoba"
 9. Grand Press 2019 w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo otrzymali Tomasz Sekielski i Marek Sekielski za "Tylko nie mów nikomu"
 10. Grand Press 2019 w kategorii Wywiad otrzymał Robert Mazurek ("Dziennik Gazeta Prawna") za "Związki partnerskie nie są złe"
 11. Grand Press 2019 w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne: Lech Dawidowicz ("Czarno na białym" TVN 24) za "Pegasus"
ycipk-4lngow

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4lngow

ycipk-4lngow
ycipk-4lngow
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów