Trwa ładowanie...
d1j88vl

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski został Dziennikarzem Roku

Grand Press 2019. Dziennikarzem Roku został Tomasz Sekielski, współtwórca głośnego reportażu o pedofilii w polskim Kościele - "Tylko nie mów nikomu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sekielski podczas gali Grand Press 2019
Tomasz Sekielski podczas gali Grand Press 2019 (East News)
d1j88vl

Reportaż "Tylko nie mów nikomu" miał premierę 11 maja na YouTube. W ciągu miesiąca wyświetlono go ponad 22 miliony razy. Film został wyemitowany przez Telewizję WP w maju. Dokument opowiada o kilku osobach, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez księży, m.in. kustosza bazyliki w Licheniu oraz byłego kapelana prezydenta Lecha Wałęsy.

Dziennikarze Wirtualnej Polski i money.pl Sebastian Ogórek oraz Mateusz Ratajczak byli nominowani w kategorii "Reportaż prasowy/internetowy". Nominacja przyznana jest za materiał o historii Polaka, który w loterii Eurojackpot wygrał 193 mln zł.

Jednocześnie do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego nominowany był inny dziennikarz Wirtualnej Polski - Michał Kołodziejczyk. "Za doskonały warsztat dziennikarza (bez jakiegokolwiek przymiotnika), dyscyplinę myśli i kulturę słowa prezentowaną w mediach tradycyjnych i społecznościowych" - tak nominację uzasadnia kapituła.

d1j88vl

Zobacz też: Wypadek w Lubuskiem. Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz

Oto lista laureatów Grand Press 2019:

1. Nagrodę Digital otrzymał serwis Konkret24
2. Nagrodę Economy otrzymał Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej"
3. Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego otrzymał Michał Kołodziejczyk z WP SportoweFakty
4. Grand Press 2019 w kategorii News otrzymała Magdalena Gałczyńska (Onet) za "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości"
5. Grand Press 2019 w kategorii Dziennikarstwo śledcze otrzymał Bertold Kittel ("Superwizjer" TVN) za "Pancerny Marian i pokoje na godziny"
6. Grand Press 2019 w kategorii Publicystyka otrzymał Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny") za "Homo sovieticus po latach"
7. Grand Press 2019 w kategorii Reportaż prasowy/internetowy otrzymała Bożena Aksamit ("Gazeta Wyborcza ‒ Duży Format") za "Sekret Świętej Brygidy"
8. Grand Press 2019 w kategorii Reportaż radiowy otrzymali Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik (Polskie Radio Koszalin) za "Niedokończona żałoba"
9. Grand Press 2019 w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo otrzymali Tomasz Sekielski i Marek Sekielski za "Tylko nie mów nikomu"
10. Grand Press 2019 w kategorii Wywiad otrzymał Robert Mazurek ("Dziennik Gazeta Prawna") za "Związki partnerskie nie są złe"
11. Grand Press 2019 w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne: Lech Dawidowicz ("Czarno na białym" TVN 24) za "Pegasus"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j88vl

Podziel się opinią

Share

d1j88vl

d1j88vl
Więcej tematów