Trwa ładowanie...

Gran Canaria. Pożar lasu nadal nieopanowany. Prognoza pogody nie napawa optymizmem

Gran Canaria płonie od soboty. Pożar pochłania ogromne obszary lasów, a strażacy mają problemy z opanowaniem żywiołu. Szef regionalnego rządu Wysp Kanaryjskich Angel Torres przekazał niekorzystne informacje dotyczące prognoz pogody na najbliższe godziny.
Share
Gran Canaria. Pożar może się rozprzestrzenić
Gran Canaria. Pożar może się rozprzestrzenićŹródło: 123RF, Fot: n
d20uick

Strażacy oraz wojsko walczą z ogromnym pożarem, który od soboty rozprzestrzenia się na wyspie Gran Canaria. Z powodu zagrożenia ewakuowano już tysiąc osób z gmin Tejeda, Artenara i Gáldar.

Gran Canaria. Pożar lasu google maps
Gran Canaria. Pożar lasuŹródło: google maps

W poniedziałek prezydent Torres nie miał dobrych informacji dla ewakuowanych. Z powodu rozprzestrzeniającego się żywiołu mieszkańcy na razie nie będą mogli wrócić do swoich domów, a najbliższe godziny spędzą u rodziny lub w ośrodkach dla ewakuowanych.

d20uick

Akcję gaśniczą w poniedziałek może utrudniać pogoda. Prognozowany jest spadek temperatury, jednak pożar może się rozprzestrzeniać z powodu silnego wiatru.

Gran Canaria. Pożar gasi 200 żołnierzy

W akcję gaśniczą na Gran Canarii zaangażowano straż pożarną oraz wojsko. Jak podaje CNN, na miejscu jest 200 żołnierzy wojsk lądowych, a lokalne władze poprosiły o pomoc rząd w Madrycie i Wojskowe Oddziału Ratunkowe w Sewilli.

Na skutek pożaru zniszczeniu uległo już ponad 1000 hektarów lasów.

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d20uick

Podziel się opinią

Share
d20uick
d20uick
Więcej tematów