Trwa ładowanie...
08-09-2014 13:21

Gowin się zabezpiecza. Jego kandydatką na prezydenta ma być Jadwiga Emilewicz

Zbliżają się wybory samorządowe, a atmosfera robi się coraz bardziej gorąca. Polska Razem prowadzi wciąż negocjacje z PiS i Solidarną Polską, a mimo to zakłada swój komitet wyborczy. W tym tygodniu nastąpi rejestracja Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Gowina. W piątek poseł złożył wszystkie dokumenty w Państwowej Komisji Wyborczej. Po akceptacji, komitet będzie miał czas do 7 października na przedstawienie kandydatów na radnych i prezydenta Krakowa.

Gowin się zabezpiecza. Jego kandydatką na prezydenta ma być Jadwiga EmilewiczŹródło: PAP, fot: Jerzy Ruciński
d1371dy
d1371dy

Równocześnie trwają rozmowy pomiędzy Polską Razem, PiS-em i Solidarną Polską. - Dokonujemy rejestracji tylko na wszelki wypadek, gdyby negocjacje nie przyniosły skutku. Liczę jednak, że w przyszłym tygodniu będziemy mieć wspólnych kandydatów do rady miasta i na prezydenta - wyjaśnia lider Polski Razem.

W razie niepowodzenia w negocjacjach kto będzie startował na prezydenta Krakowa z ramienia komitetu? A jeśli dojdzie do koalicji? Gowin przecież już jakiś czas temu wykluczył swoją kandydaturę.

Okazuje się, że kandydatką Polski Razem, a także najprawdopodobniej koalicji będzie Jadwiga Emilewicz. Startowała już ona w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednak z marnym skutkiem. Czy pójdzie jej lepiej w krakowskich wyborach?

d1371dy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1371dy
Więcej tematów