Trwa ładowanie...
d4kympo

Gowin radzi niemieckiej minister. "Powinna ugryźć się w język"

Minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin krytykuje niemiecką minister obrony. - Z całym szacunkiem, ale szefowa niemieckiego MON "powinna się była ugryźć w język", zanim wypowiedziała się o Polsce - skrytykował wypowiedź Ursuli von der Leyen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gowin krytycznie o niemieckiej minister
Gowin krytycznie o niemieckiej minister (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d4kympo

Co było powodem ataku Gowina? Wicepremier komentował słowa niemieckiej szefowej MON. Ursula von der Leyen w wywiadzie dla telewiji ZDF, która mówiła, że trzeba "wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce".

- Naszym zadaniem jest podtrzymywanie dyskursu, spieranie się z Polską i z Węgrami - stwierdziła von der Leyen.
Po tych słowach postanowił zadziałać Antoni Macierewicz. Polski minister obrony wezwał niemieckiego atachee obrony do wyjaśnień w sprawie wypowiedzi von der Leyen. Głos w sprawie zabrał też resort dyplomacji.

Słowa niemieckiej minister zdecydowanie nie przypadły do gustu także wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi. W Radiowej Jedynce mówił, że "Niemcy miały długą tradycję ingerowania w polskie sprawy". Zaznaczył, że ta tradycja "kojarzy mu się jak najgorzej".

- Z całym szacunkiem i sympatią dla takiej bardzo delikatnej osoby jaką jest pani minister obrony narodowej Niemiec uważam, że powinna się była ugryźć w język zanim wypowiedziała te słowa - mówił Gowin.
Źródło: Radiowa Jedynka

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów