WP

Gowin o tezie ws. zdrady Tuska. "Historia oceni go słabo"

Nie znajduję argumentów za tezą o przestępstwie zdrady dyplomatycznej Donalda Tuska - mówi wicepremier Jarosław Gowin. Ocenia też, że były szef PO "zmarnował siedem lat wyjątkowo korzystnej dla Polski koniunktury geopolitycznej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sześć lat temu Gowin był ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska
Sześć lat temu Gowin był ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

Wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że "nie natrafił na żaden związek Donalda Tuska ze sprawcami afery Amber Gold". - Natomiast Tusk ponosi odpowiedzialność polityczną - powiedział były minister w rządzie PO-PSL.

Minister nauki dodał, że także ws. śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej ocenia działania Donalda Tuska tylko "pod kątem odpowiedzialności politycznej".

- Bilans jego nie tyle działań, ile zaniechań sprawia, że chłodno, racjonalnie patrząc, jego ewentualny powrót do władzy uważałbym za scenariusz dla Polski zdecydowanie zły - powiedział wiceszef rządu.

WP

"Nieporównywalna kariera"

To nie koniec gorzkich słów pod adresem obecnego szefa Rady Europejskiej. Gowin uznał, że Tusk "nie wierzy w sprawczą siłę polityki", a "z jego talentów politycznych bardzo niewiele pozostało dla Polski".

Wicepremier w wywiadzie dla "Rz" zauważył również, że Donald Tusk zrobił "karierę nieporównywalnie większą niż ktokolwiek z polskich polityków ostatniego 30-lecia". Gowin zaznaczył jednak, że - w jego ocenie - historia byłego szefa PO oceni słabo.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Kosiniak-Kamysz o zarobkach w NBP. „Przerażające” *

WP
WP
WP