Trwa ładowanie...
d1oz6c2

Gowin: Jarosław Kaczyński powinien być następnym premierem

Przewodniczący partii Porozumienie ujawnił w jakiej kondycji jest prezes PiS po operacji kolana. Gowin stwierdził również, że jeśli w kolejnych wyborach parlamentarnych wygra Prawo i Sprawiedliwość, to właśnie Jarosław Kaczyński powinien stanąć na czele rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin liczy, że Kaczyński wkrótce zastąpi Morawieckiego
Jarosław Gowin liczy, że Kaczyński wkrótce zastąpi Morawieckiego (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d1oz6c2

Gowin twierdzi, że szybkość, z jaką były premier dochodzi do siebie po zabiegu, przerosła jego oczekiwania.

- Mam w tej chwili dużo łatwiejszy dostęp, jak trzeba to bezpośredni, ale na ogół telefoniczny do pana prezesa. (...) Jest w świetnej kondycji psychicznej i intelektualnej. Byłem zaskoczony w jak dobrym stanem fizycznym się znajduje - powiedział wicepremier na antenie telewizji wPolsce.pl.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego podkreśla, że szef PiS na bieżąco śledzi wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz "formułuje swoje diagnozy i pewne rekomendacje". Gowin podkreślił jednak, że o polityce partii samodzielnie decyduje Mateusz Morawiecki, który stoi na czele rządu. Jak stwierdził przewodniczący Porozumienia, nie miałby nic przeciwko, gdyby po następnych wyborach, w razie powtórnego zwycięstwa PiS, premierem został właśnie Jarosław Kaczyński.

d1oz6c2

Zobacz także: Kamiński: to są konsekwencje idiotycznej polityki rządów Morawieckiego

- Jarosław Kaczyński jest najważniejszym politykiem Zjednoczonej Prawicy, myślę, że najważniejszym politykiem w Polsce i da nam więcej. Ja uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby był premierem. Mam nadzieję, że tak się stanie po wyborach w 2019 roku, jeżeli zasłużymy w oczach Polaków na to, by kontynuować swoją misję - tłumaczy.

Aby nieco złagodzić ton swojej wypowiedzi, polityk dodał, że Mateusz Morawiecki, który obecnie stoi na czele rządu, jest "politykiem europejskiego formatu i przyszłością polskiej polityki. - Wiemy jednak, że dzisiaj autorytetem dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy jest Jarosław Kaczyński - zaznacza.

Źródło: wPolsce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oz6c2

Podziel się opinią

Share
d1oz6c2
d1oz6c2
Więcej tematów