Trwa ładowanie...
d3hzioc

Gotują na gazie z... ludzkich odchodów

W Wielkiej Brytanii nic się nie zmarnuje. To, co mieszkańcy Wysp będą spłukiwać w toaletach, powróci do ich domów po 18 dniach... w postaci gazu. Gaz wytwarzany z ludzkich nieczystości będzie wykorzystywany do ogrzewania domów i gotowania. Jako pierwsze to ekologiczne rozwiązanie wprowadziło miasto Didcot - pisze dailymail.co.uk.

d3hzioc
d3hzioc

W Didcot otwarto pierwszą oczyszczalnię ścieków, która z nieczystości będzie produkowała gaz. Wytworzony ze ścieków gaz będzie docierał do 200 domów w tym mieście.

W oczyszczalni ścieków w Didcot ścieki są podgrzewane w pozbawionych dopływu powietrza pojemników, do których następnie wprowadza się enzymy. W ten sposób uwalnia się metan, który po oczyszczeniu trafia do 200 domów w mieście.

Twórcy oczyszczalni z Didcot - British Gas, Thames Water i Scotia Gas Networks - chcą wprowadzić takie rozwiązanie w całej Wielkiej Brytanii. Mają oni nadzieję, że do 2020 roku 15% zużywanego przez mieszkańców Wysp gazu będzie produkowane z ludzkich odchodów i resztek organicznych dostarczanych przez supermarkety czy browary.

Chociaż rozwiązanie jest ekologiczne, ma pewne minusy. Najważniejszym z nich jest wysoki koszt wyprodukowania odnawialnego gazu.

d3hzioc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzioc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj