Trwa ładowanie...
d1t3hu0
d1t3hu0

Gośćmi Jacka Gądka byli Leszek Miller i Mariusz Dzierżawski

"Uczyliśmy Francuzów używać widelców", czyli echa zerwanego kontraktu na francuskie Caracale - m.in. o dyplomacji rządu PiS w programie "WP rozmowa" Jacek Gądek rozmawiał z byłym premier Leszkiem Millerem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1t3hu0

Miller ocenił, że reakcja Francuzów jest stanowcza, ale nikogo to nie powinno dziwić. - Jeżeli prezydent Francji odwołuje zaplanowaną wizytę, to jest to gwałtowna reakcja. Ale to minie - mówił.

Były premier ocenił, że Polska nie wykorzystuje naszego atutu, jakim jest Trójkąt Weimarski. - To są kraje, które rozgrywają UE - podkreślił.

W drugiej części programu gościem Jacka Gądka był Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro - Prawo do życia), który mówił o projekcie dotyczącym zaostrzenia prawa aborcyjnego.

d1t3hu0

- Trzeba chronić dzieci przed zabijaniem ich. Czy za morderstwo powinno się karać? Aborcja jest morderstwem - oznajmił Dzierżawski, pytany o karanie kobiet za aborcję. Przypomniał, że projekt przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Ocenił, że to "kara umiarkowana".

Zdaniem gościa "WP rozmowy", projekt ws. aborcji jest przedmiotem kampanii nienawiści, głównie ze strony mediów masowych. Zapowiedział, że projekt wróci do Sejmu, ale nie określił, kiedy dokładnie.

"WP rozmowa"

d1t3hu0

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już jutro o 9.00 kolejny odcinek "WP rozmowy", nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski. Publicyści kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi politykami najważniejsze bieżące wydarzenia. Odcinek "WP rozmowy" trwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty będzie można obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d1t3hu0

Podziel się opinią

Share
d1t3hu0
d1t3hu0
Więcej tematów