Trwa ładowanie...
d3ssxak
d3ssxak

Gośćmi Jacka Gądka byli Kornel Morawiecki i Tomasz Siemoniak

Sejm, głosami PiS, odrzuca projekt całkowitego zakazu aborcji. Opozycja ogłasza sukces, partia rządząca deklaruje chęć zakończenia "awantury". Jednocześnie premier Beata Szydło deklaruje wsparcie dla rodzin dzieci z trudnych ciąż. Czy to zamyka, niewygodną dla PiS, kwestię aborcji? Co dalej z projektami obywatelskimi ws. aborcji? Kto politycznie wygrał najnowszą odsłonę światopoglądowego starcia w Sejmie i na ulicach? Gośćmi Jacka Gądka w dzisiejszym programie "WP rozmowa" byli: Kornel Morawiecki (Wolni i Solidarni) oraz Tomasz Siemoniak (PO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ssxak

Siemoniak ocenił w "WP rozmowie", że zamierzenia premier Szydło są słuszne i szlachetne. Zaznaczył przy tym, że PO prowadziła konsekwentną politykę prorodzinną, a bilans polityki tej partii na rzecz rodzin jest "jednoznacznie pozytywny, choć nie wszystko zostało rozwiązane".

Polityk odniósł się również do zamieszania wokół poparcia przez PiS kandydatury szefa RE Donalda Tuska na kolejną kadencję. Siemoniak stwierdził, że "podszczypywanie" Tuska jest niepoważne. - On spina UE. Cała Unia mu zaufała. Wybór Tuska był sukcesem Polski. Wycieczki Kaczyńskiego są poniżej krytyki - mówił.

Morawiecki z kolei ocenił, że powinien być jeden kandydat z Polski na szefa RE i dobrze by było, gdyby właśnie Tusk kontynuował tę politykę. Podobało mi się, że zaczął przemówienie po polsku. Jest słuchany, to piękne. To wartość ponad polityką - dodał.

d3ssxak

Gość Jacka Gądka oznajmił, że nie żałuje rozstania z ugrupowaniem Kukiz'15 i zadeklarował, że "Wolni i Solidarni" chcą być partia polityczną.

Morawiecki odniósł się również do dywagacji o tym, że jego syn - wicepremier Mateusz Morawiecki, mógłby być kandydatem w kolejnych wyborach prezydenckich. - Nie wiem, dlaczego Mateusz miałby kandydować. Mamy młodego prezydenta, które może się ubiegać o drugą kadencję - stwierdził.

Nowy program publicystyczny na żywo Wirtualnej Polski

d3ssxak

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już jutro o 9:00 kolejny odcinek "WP rozmowy". Dziennikarze kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek komentują wraz z zaproszonymi gośćmi najważniejsze bieżące wydarzenia polityczne. Na program składają się dwie rozmowy z politykami z różnych stron sceny politycznej. Odcinek "WP rozmowy" trwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty z programu można również obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d3ssxak

Podziel się opinią

Share
d3ssxak
d3ssxak