Trwa ładowanie...
d20l21g

"Google Maps usuwa krzyże z kościołów". Cejrowski węszy spisek

Wojciech Cejrowski opublikował na Facebooku post, z którego wynika, że Google "cenzuruje" krzyże. Zdaniem podróżnika znikanie symbolu chrześcijaństwa ze zdjęć satelitarnych to dowód na "cenzurę myśli". Prawda jest jednak inna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest krzyż? Wojciech Cejrowski wywęszył spisek
Gdzie jest krzyż? Wojciech Cejrowski wywęszył spisek (Facebook.com, Fot: Wojciech Cejrowski)
d20l21g

Podróżnik i kontrowersyjny publicysta zamieścił zdjęcie kościoła, na szczycie którego nie widać krzyża. Ten jednak na pewno się tam znajduje, o czym świadczy cień.

Cejrowski przekonuje, że to sprawka algorytmu Google Earth, który usunął symbol chrześcijaństwa ze zdjęcia. "CENZURA MYŚLI - dzieje się na wielu poziomach" - przekonuje podróżnik. "Znikają ludzie z Wikipedii, znikają fakty z wyszukiwarek, niepoprawne książki z Amazona" - dodaje.

d20l21g

Znikające krzyże

Problem, o którym pisze Cejrowski, faktycznie występuje na przestrzennych Mapach Google. Tyle że internauci zauważyli go już półtora roku temu.

Po tym, jak sprawą zajął się niemiecki portal IP-News, okazało się, że krzyży nie ma nie tylko na zdjęciach ich kościołów. Symboli brakowało m.in. na Bazylice Mariackiej czy Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Cenzura?

d20l21g

Niektórzy nazywali to "cenzurą" i wiązali z przypadkami usuwania krzyża przez sieć handlową Lidl czy Real Madryt (odpowiednio z reklamy oraz herbu klubu). Wirtualna Polska zwróciła się w tej sprawie do Google Polska.

Zobacz także: Niedyskretne Google. Zobacz, co tym razem ujawniło

Jak wyjaśniał Piotr Zalewski, krzyże-widma wynikają z błędu w mechanizmie modelowania budynków 3D. - Dotyczy elementów obiektów słabo widocznych na zdjęciach lotniczych - dodał przedstawiciel Google Polska. Jak widać problem wciąż nie jest rozwiązany, albo Cejrowski trafił na stare zdjęcie.

d20l21g

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów