Trwa ładowanie...

Google Doodle: 50. Rocznica lądowania na Księżycu. Sprawdź, jaka była załoga statku kosmicznego Apollo 11

Google Doodle: 50. rocznica lądowania na Księżycu. Sprawdź, jaka była załoga statku kosmicznego Apollo 11, który 20 lipca 1969 wylądował na powierzchni Srebrnego Globu.

Google Doodle: 50. Rocznica lądowania na Księżycu. Sprawdź, jaka była załoga statku kosmicznego Apollo 11Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d3v29r2

Google Doodle – 50. Rocznica lądowania na Księżycu

Jutro, w sobotę, 20 lipca będziemy obchodzić 50. Rocznicę lądowania na Księżycu. Przypominamy, że głównym celem Apollo 11 było pierwsze lądowanie człowieka na Srebrnym Globie, które nastąpiło 20 lipca 1969 roku o godzinie 20:17:40 UTC. Dzień później, 21 lipca 1969 roku, Neil Armstrong zeszedł po drabince i jako pierwszy postawił stopę na powierzchni Księżyca. Wygłosił wówczas słynne słowa "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".

Apollo 11 – Armstrong, Aldrin, Collins

Załogę Apollo 11 stanowili:

  • Neil Armstrong – dowódca
  • Buzz Aldrin– pilot modułu księżycowego (lądownika)
  • Michael Collins – pilot modułu dowodzenia

Przypominamy, że start nastąpił 16 lipca 1969 z Centrum Lotów Kosmicznych na Canaveral. Po trzech dniach Apollo 11 wszedł na orbitę Księżyca. Wówczas dowódca Neil Armstrong oraz pilot Buzz Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który został odłączony. W module dowodzenia pozostał Michael Collins. Wkrótce to właśnie Armstrong przekazał Ziemi wiadomość - „Orzeł wylądował”. Następnie razem z Aldrinem przeprowadzili badania naukowe i ustawili flagę Stanów Zjednoczonych Ameryki na powierzchni Księżyca.

d3v29r2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v29r2
Więcej tematów