Trwa ładowanie...
d45sb3k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Godziny karciane niechciane

PiS zapowiada likwidację "godzin karcianych". To 23 mln godzin rocznie, które nauczyciele dodatkowo poświęcają uczniom. Stracą dzieci - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godziny karciane niechciane
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d45sb3k

"Godziny karciane" to w największym skrócie dodatkowe godziny przeznaczone na pracę indywidualną z uczniami - z tymi szczególnie zdolnymi albo potrzebującymi specjalnego wsparcia. Miałyby one zniknąć już od przyszłego roku szkolnego. Wielu cytowanych przez gazetę nauczycieli uważa, że zamiast je likwidować, lepiej byłoby za nie dobrze zapłacić.

PiS chce likwidacji gimnazjów

Likwidacja gimnazjów i profilowania w liceach oraz wprowadzenie czteroletniego nauczania początkowego - to propozycje PiS na zmianę systemu oświaty po objęciu władzy.

d45sb3k

Gównym celem zmian jest powrót do liceum czteroletniego i przywrócenie edukacji powszechnej (a więc zlikwidowanie możliwości wyboru przez ucznia profilu kształcenia).

Aby to osiągnąć, miałby zostać wprowadzony model "trzy razy cztery". Do czwartej klasy włącznie przedłużono by wychowanie wczesnoszkolne. Kolejny - również czteroletni etap - zaczynałby się w piątej i kończył w ósmej klasie. Następnie uczniowie przechodziliby do czteroletniego liceum.

Jeśli PiS obejmie władzę, to cyklem "trzy razy cztery" prawdopodobnie zostanie objęty rocznik, który rozpocznie edukację we wrześniu 2017 r. - twierdzi "DGP".

Zobacz także: #dziejesienazywo: Elbanowski o 6-latkach: może być tylko lepiej

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów