Trwa ładowanie...
d28hvlq

Godziny dla seniorów. Kiedy obowiązują?

W związku z tym, że ułatwienie dla osób starszych zostało wprowadzone w czwartek, to wciąż pojawia się wiele pytań. Sprawdź, czy godziny dla seniorów obowiązują w weekend.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
godziny dla seniora
godziny dla seniora (East News)
d28hvlq

W porównaniu ze znanymi z czasów wiosennego lockdownu godzinami dla seniorów, od 15 października nastąpiły ważne zmiany. Główna z nich to wiek osób, które mogą korzystać z wprowadzonych regulacji. Podczas pierwszej fali pandemii były to osoby, które ukończyły 65 lat.

Obecnie od poniedziałku do piątku, między godz. 10 a 12, zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 60. roku życia. Wprowadzone od czwartku godziny dla seniorów mają na celu umożliwić osobom starszym robienie bezpiecznych zakupów w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach czy w punktach pocztowych.

Czy należy zamykać szkoły? Prof. Simon odpowiada wprost

Godziny dla seniorów. Są pewne wyjątki

Z rozporządzenia wyłączone zostały niektóre sklepy. W przeciwieństwie do wprowadzonych wiosną godzin dla seniorów obecnie będzie można zrobić zakupy np. w sklepach odzieżowych, budowlanych czy marketach ze sprzętem RTV AGD. Należy również pamiętać, że godziny dla seniorów obowiązują tylko w dni powszednie.

d28hvlq

Godziny dla seniorów. Surowe kary

Osoby, które wejdą do sklepów podczas obowiązywania godzin dla seniorów, a nie ukończyły 60 roku życia, mogą spotkać poważne konsekwencje. Nie dość, że policja może wystawić mandat w wysokości 500 zł, to dodatkowo, na osobę, która nie stosuje się do rozporządzenia rządu, sanepid może nałożyć karę administracyjną.

Podobnie, jak w przypadku łamania innych zaleceń związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19, za wejście do sklepu w czasie godzin dla seniorów, można otrzymać dodatkowo od 10 do nawet 30 tys. zł kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów