Trwa ładowanie...
10-09-2014 11:10

Gniezno: ugodziła męża nożem... już po raz czwarty

Gnieźnieńska policja zatrzymała kobietę, która ugodziła swojego męża nożem. Jak się okazało, w ciągu 6 ostatnich lat dopuściła się tego czynu już trzykrotnie.

Gniezno: ugodziła męża nożem... już po raz czwartyŹródło: KPP w Gnieźnie
d3hd8gy
d3hd8gy

W sobotni wieczór policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum Gniezna. Zgłaszający informował, że pomiędzy nim a jego żoną doszło do awantury, w wyniku której został przez nią ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zastali tam karetkę pogotowia, która zabrała 46-latka do miejscowego szpitala. Rana okazała się na szczęście powierzchowna i mężczyzna po opatrzeniu przez lekarza mógł wrócić do domu.

44-letnia żona poszkodowanego trafiła do aresztu komendy. Okazało się, że od pewnego czasu była poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu w związku z inną sprawą prowadzoną przez prokuraturę. Jak ustalono, od dłuższego czasu przebywała poza Gnieznem.

- Gdy wracała do Gniezna, dochodziło do konfliktów pomiędzy nią a jej mężem. Tak było również 6 września - wyjaśnia Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Nie była to jednak pierwsza rana zadana mężowi, od 2008 roku były trzy takie przypadki. Z tego względu, z uwagi na interes społeczny sprawa, która normalnie jest ścigana w trybie prywatno-skargowym, została przez prokuratora objęta ściganiem z urzędu - tłumaczy Osińska.

W poniedziałek, 8 września, prokurator przedstawił kobiecie zarzut uszkodzenia ciała i zastosował policyjny dozór oraz nakaz powstrzymania się od wszelkich kontaktów z mężem. Kobiecie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

d3hd8gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hd8gy
Więcej tematów