Trwa ładowanie...
d1xclxq

Gniezno: grożąc bronią, wymuszali haracz od "tirówek"

Na jednej z tras wylotowych z Gniezna policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu broni, próbowali wymusić haracz od kobiet zajmujących się przydrożną prostytucją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gniezno: grożąc bronią, wymuszali haracz od "tirówek"
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1xclxq

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Policjanci z gnieźnieńskiej komendy uzyskali informację, że na trasie wylotowej z Gniezna nieznane osoby próbują przy użyciu przedmiotu przypominającego broń wymusić haracz od kobiet zajmujących się prostytucją. Przybyli na miejsce funkcjonariusze dotarli do zastraszonych obywatelek Bułgarii, które potwierdziły zgłoszenie.

- Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu wrzesińskiego. W wyniku przeszukania u 42-letniego Grzegorza P. ujawniono przedmiot przypominający broń palną, a u 33-letniego Macieja K. znaleziono 15 gramów środków odurzających i 5 gramów środków psychotropowych – wyjaśnia Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty usiłowania rozboju, dodatkowo 33-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratury i wobec podejrzanych zastosował trzymiesięczne areszty tymczasowe.

Za rozbój oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

d1xclxq

Podziel się opinią

Share
d1xclxq
d1xclxq
Więcej tematów