Trwa ładowanie...
d12u9vs

Główny doradca ekonomiczny Obamy odchodzi ze stanowiska

Austan Goolsbee, szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta USA Baracka Obamy, jesienią odejdzie ze stanowiska i powróci do pracy na uniwersytecie - powiadomił we wtorek Biały Dom w oświadczeniu.

d12u9vs
d12u9vs

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego Goolsbee ponownie obejmie stanowisko profesora ekonomii na Universytecie w Chicago - podano w oświadczeniu.

Prezydent Obama chwalił osiągnięcia Goolsbee'ego, m.in., jak to określił, za wyprowadzenie USA z najgorszego kryzysu gospodarczego od czasów Wielkiej Depresji z przełomu lat 20. i 30. XX wieku. "Wciąż czeka nas wiele pracy, ale jego wiedza i rady pomogły nam skierować się ku gospodarce rozwijającej się i tworzącej miliony miejsc pracy" - powiedział.

Swojego doradcę zaliczył do grona "najwybitniejszych amerykańskich myślicieli", nazwał go też "jednym ze swoich najbardziej zaufanych doradców".

- Codzienna praca dla narodu amerykańskiego była rzadko spotykanym przywilejem, zwłaszcza w tym historycznym czasie - oświadczył Goolsbee.

Przed objęciem stanowiska szefa trzyosobowego zespołu doradców prezydenta, Goolsbee przez 14 lat uczył na uniwersytecie w Chicago.

d12u9vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12u9vs
Więcej tematów