Trwa ładowanie...

Głośne warsztaty antystresowe Służby Więziennej. Funkcjonariusze zdemolowali pensjonat

Wieczorna zabawa pracowników Służby Więziennej zakończyła się zniszczeniem pokoi i zgłoszeniem usiłowania gwałtu. Sprawę badają dwie niezależne kontrole z ministerstwa sprawiedliwości i Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
Share
Szkolenie funkcjonariuszy dotyczyło radzenia sobie ze stresem
Szkolenie funkcjonariuszy dotyczyło radzenia sobie ze stresemŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
demcnis

Jak ustaliła "Rzeczpospolita" trwające w ubiegły weekend szkolenie dla funkcjonariuszy Służby Więziennej z całej Polski dotyczyło radzenia sobie ze stresem. Zorganizowały je związki zawodowe funkcjonariuszy.

Według informacji gazety, grupa związkowców upiła się i zdemolowała trzy pokoje w ośrodku w Wiśle. Ich zabawę przerwała interwencja policji, która dostała zgłoszenie o próbie gwałtu na jednej z funkcjonariuszek.

Jednak po przesłuchaniu osób mogących mieć informacje w tej sprawie, jak i rzekomej pokrzywdzonej policja stwierdziła, że nie ma dowodów na próbę gwałtu. Kobietę przesłuchano na miejscu w grupie innych funkcjonariuszy. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że po czynnościach sprawdzających prokuratura umorzyła sprawę przed wszczęciem śledztwa.

demcnis

*Zobacz też: żona byłego prezesa Amber Gold zaszła w ciąże w trakcie pobytu w łódzkim zakładzie karnym. Prokuratura ujawniła wyniki badań DNA. *

Wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa odmówił rozmowy z gazetą. Wody w ustach nabrano też w ośrodku w Wiśle.

Rzeczniczka generalnego dyrektora Służby Więziennej mjr Elżbieta Krakowska w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi, że przesłuchiwani są świadkowie, sprawdzany jest monitoring i po ustaleniu podejrzanych rozpoczną się postępowania dyscyplinarne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że próby gwałtu wcale nie było.

demcnis
demcnis

Podziel się opinią

Share
demcnis
demcnis
Więcej tematów