WP

Głodziła suczkę amstaffa, trzymała ją w wannie. 27-latka aresztowana

Kobieta, która głodziła suczkę amstaffa, została aresztowana na trzy miesiące. Wcześniej usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
27-latka, która głodziła psa, została aresztowana na trzy miesiące
27-latka, która głodziła psa, została aresztowana na trzy miesiące (Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi)
WP

Policja zatrzymała w czwartek 27-latkę z Łodzi. Pod jej opieką była zagłodzona amstafka, którą odebrała kilka dni temu straż miejska. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Kobieta trzymała suczkę w wannie bez dostępu do jedzenia i picia. Twierdzi jednak, że była w złej sytuacji finansowej i nie miała pieniędzy na utrzymanie psa. Zapewnia jednak, że trzymała go w wannie tylko na czas sprzątania mieszkania, a miała się nim opiekować jedynie przez kilka tygodni.

Jak powiedział nam rzecznik prasowy łódzdzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, 27-latka została aresztowana na trzy miesiące.

WP

14-letnia suczka amstafa była w bardzo złym stanie, skrajnie wychudzona i wyczerpana. Nie mogła utrzymać się na własnych łapach. Została odebrana w sobotę na łódzkim Widzewie przez Animal Patrol Straży Miejskiej.

Źródło: Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Amstafka waży zaledwie 10 kilogramów, zamiast 25-30. Stwierdzono u niej także przerost i grzybicę pazurów, zaniki mięśniowe. Po otrzymaniu doraźnej pomocy kilkunastoletnia suczka zaczęła poruszać się o własnych siłach. Według pracowników kliniki, którzy opiekują się nią, była głodzona przez kilka miesięcy. Nie wiadomo, czy uda się ją uratować.

WP

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP