Trwa ładowanie...
d3xakwe
d3xakwe

Gliwiczanie wybrali inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Gliwic w ramach budżetu obywatelskiego mogli głosować na inwestycje, które mają być zrealizowane w 2015 roku. W internetowym sondażu udział wzięło 5289 osób i wybrali dziewięć celów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xakwe

Gliwice są miastem, w którym mieszka ok. 180 tys. ludzi. Tak jak rok temu, gliwiczanie mieli prawo wybrać najważniejsze dla nich przedsięwzięcia do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Tylko 5289 mieszkańców postanowiło aktywnie działać i zagłosować w internetowym sondażu.

Głosować można było od 22 lipca do 4 sierpnia. Gliwiczanie mieli do wyboru 37 inwestycji i 11 remontów. Zrealizowanych zostanie dziewięć przedsięwzięć o łącznej wartości prawie 1,5 mln zł, na które oddano największą liczbę głosów. We wtorek miasto wiedziało już, które inwestycje będą realizowane.

W sondażu wydzielone zostały trzy kategorie wraz z określonym budżetem: inwestycje (1,5 mln zł), remonty (800 tys. zł), pozostałe wydatki bieżące (200 tys. zł). Po wstępnej weryfikacji tegorocznych wniosków okazało się, że w ostatniej z kategorii było niewiele zgłoszeń, więc niezależnie od wyników sondażu zostaną zrealizowane wszystkie z nich. Zostaną postawione słupy ogłoszeniowe w Ostropie, a dla kobiet w Sośnicy zostanie zorganizowany kurs samoobrony.

d3xakwe

Okazuje się także, że Gliwiczanom brakuje dobrze wyposażonych placów zabaw, ławek i koszy na śmieci. Pojawią się one na os. Kopernika, gdzie zostaną też ustawione urządzenia do cross-fitu oraz na terenie w zakolu ul. Centaura, który ma być ogrodzony.

W Śródmieściu w Parku Chopina, zostanie zbudowana siłownia na wolnym powietrzu. Istniejące tam miejsce zabaw dla dzieci zostanie powiększone. Podobnie stanie się na skwerze przy ul. Derkacza, jego modernizacja zakłada dodatkowo postawienie stolików szachowych i elementów małej architektury.

Mieszkańcy zażyczyli sobie także, aby OSP Brzezinka dostało nowe narzędzia hydrauliczne. Te zmiany zawierają się w kategorii inwestycje i urzędnicy przewidują, że koszt tych realizacji wyniesie 705 tys. zł.

Na wybrane przez gliwiczan remonty przeznaczone ma być 752 800 zł. Wzdłuż ul. Paderewskiego na os. Obrońców Pokoju pojawią się miejsca postojowe, tam też ma być zmodernizowany teren wokół przedszkola miejskiego. Naprawione będą chodniki i ogrodzenie, zamontowana ma być pochylnia dla niepełnosprawnych oraz pojawić się ma więcej zieleni.

Wyremontowana ma zostać także ul. św. Marka obok placu targowego. Mieszkańcy Gliwic wybrali też rewitalizację łąk nad Ostropką wzdłuż ul. Słowackiego wraz z remontem boiska i infrastruktury technicznej w Wójtowej Wsi.

d3xakwe

Podziel się opinią

Share

d3xakwe

d3xakwe
Więcej tematów