Trwa ładowanie...
d1j4zuo

Gliwice. Mieszkańcy wybierają nowego prezydenta

Wybory w Gliwicach rozpoczęły się w niedzielę o godz. 7. Wskazać można jednego z czterech kandydatów. Wcześniejszy gospodarz miasta Zygmunt Frankiewicz został senatorem i musi ustąpić ze stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gliwice. O fotel prezydenta walczy w wyborach 4 kandydatów.
Gliwice. O fotel prezydenta walczy w wyborach 4 kandydatów. (PAP)
d1j4zuo

Gliwice. Zygmunt Frankiewicz pełnił funkcję prezydenta od 1993 roku. Startując z list Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach uzyskał mandat senatora. Jego następca zostanie wyłoniony w przyspieszonych wyborach.

Głosy w komisjach wyborczych można oddawać w niedzielę do godz. 21. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza.

d1j4zuo

Przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej poinformowali, że nie dotarły do nich sygnały o incydentach, a głosowanie przebiega bez zakłóceń.

Uprawnionych do oddania głosu jest blisko 140 tys. osób. Jeżeli pierwsza tura nie wyłoni nowego prezydenta, druga zostanie zorganizowana za dwa tygodnie – 19 stycznia.

Aby głos był ważny, po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata należy postawić krzyżyk - dwie przecinające się linie.

O funkcję prezydenta Gliwic rywalizują Andrzej Gillner (komitet wyborczy Efektywnie dla Gliwic), Kajetan Gornig (komitet Kajetan Gornig i Dominik Dragon) oraz pełniący obowiązki prezydenta Gliwic Janusz Moszyński i obecny wiceprezydent miasta Adam Neumann (obaj z własnych komitetów).

d1j4zuo

Zobacz też: Córki boją się o Magdalenę Adamowicz. "Powiedziałam, że im założę kamizelkę kuloodporną"

Źródło: dziennikzachodni.pl, gliwice.naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j4zuo

Podziel się opinią

Share

d1j4zuo

d1j4zuo
Więcej tematów