Trwa ładowanie...
giżycko

Giżycko: obraźliwe plakaty z Jarosławem Kaczyńskim. Sprawa trafiła do prokuratury

Na miejskich słupach ogłoszeniowych w Giżycku zawisły plakaty z Jarosławem Kaczyńskim. Nie informowały jednak o spotkaniu z liderem PiS. Przywódca rządzącego Polską ugrupowania przedstawiony był na zdjęciu z czarną opaską na oczach. Hasło na plakacie brzmiało:"Będziesz siedział bandyto".

Share
Giżycko: obraźliwe plakaty z Jarosławem Kaczyńskim. Sprawa trafiła do prokuratury
Źródło: Kuba Atys / Agencja Gazeta
d4k42jh

Plakaty pojawiły się w Giżycku prawdopodobnie tuż po sylwestrze. Nie wiadomo, kto je rozwiesił. Na plakacie można przeczytać, że ich "nadawcą" jest Piotr Kwiatkowski. Prawdopodobnie są to jednak zmyślone personalia.

Po kilku dniach jeden z mieszkańców miasta zgłosił sprawę policji.

d4k42jh

- Materiały w tej sprawy przekazaliśmy prokuraturze i tam zapadnie decyzja, co dalej - powiedział dziennikowi "Polska The Times" podkom. Krzysztof Wasyńczuk.

O sprawie wie także burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Nakazał, po zabezpieczeniu dowodów przez policję, zerwanie plakatów ze słupów ogłoszeniowych. W rozmowie z dorzeczy.pl przyznał, że plakaty wzbudziły "powszechny niesmak". Dodał też, że "oczyszczenie ogólnodostępnych słupów z tego typu treści wpisuje się w akcję "Giżycko mówi NIE hejtowi".

d4k42jh

Podziel się opinią

Share
d4k42jh
d4k42jh
Więcej tematów