PolskaGimnazjaliści piszą test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej

Gimnazjaliści piszą test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej

Blisko 500 tys. uczniów III klas z około 7
tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło w środę do pisania
drugiej części egzaminu gimnazjalnego - testu sprawdzającego ich
wiedzę matematyczno-przyrodniczą. We wtorek gimnazjaliści pisali
test z wiedzy humanistycznej.

23.04.2008 | aktual.: 23.04.2008 10:38

Jak powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Legutko, do CKE nie dotarły sygnały, aby przeprowadzenie w jakiejś szkole testu było zagrożone. Podobnie jak wczoraj trzymamy kciuki za uczniów - powiedział.

Środowy test matematyczno-przyrodniczy ma sprawdzić wiedzę gimnazjalistów z biologii, geografii, chemii, fizyki i matematyki. Rozpoczął się o godz. 9. Potrwa dwie godziny; dla uczniów z dysleksją może być przedłużony o dodatkową godzinę. Wszyscy uczniowie w Polsce rozwiązują takie same testy. Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek i środę, będzie go pisał w drugim terminie - w czerwcu. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego nie jest możliwa.

Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie poznają go w połowie czerwca. W ubiegłym roku szkolnym średni wynik uzyskany przez uczniów z części matematyczno-przyrodniczej to 25,31 pkt. na 50 możliwych.

Środa jest w gimnazjach dniem wolnym od lekcji.

Źródło artykułu:PAP
testszkołagimnazjum
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)