Trwa ładowanie...

GIF wstrzymał obrót serii leków włoskiej firmy. Zawiera cząstki groźnej choroby

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wstrzymaniu obrotu serii leku Ig Vena włoskiej firmy Kedrion. Według Włoskiej Agencji Lekowej może nie spełniać on wymagań jakościowych. Lek jest przeznaczony dla chorych z zaburzoną odpornością, np. osób z nowotworem, ciężkim stanem zapalnym lub AIDS.

Share
GIF wstrzymał obrót serii leków włoskiej firmy. Zawiera cząstki groźnej chorobyŹródło: iStock.com
d3ga7y2

Decyzja o wstrzymaniu obrotu zapadła na spotkaniu, do którego doszło piątek w Ministerstwie Zdrowia. Udział w nim wzięli wiceminister zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową Marcin Czech, przedstawiciele Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz konsultanci krajowi w dziedzinie chorób zakaźnych i w dziedzinie hematologii.

Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia, spotkanie miało charakter prewencyjny, aby "na jak najwcześniejszym etapie opracować wszystkie możliwe scenariusze działań w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej". Jak zapewnia ministerstwo, prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest póki co niewielkie.

"Jednoznacznych wyników możemy się spodziewać na początku przyszłego tygodnia. Postępujemy zgodnie z procedurami, w chwili obecnej Włoska Agencja przeprowadza postępowanie wyjaśniające, sprawa monitorowana jest także przez Europejską Agencją Leków" - napisało MZ w komunikacie.

Włoska Agencja Lekowa nadała produktowi II klasę wady jakościowej, a więc niezagrażającą życiu pacjentów.

d3ga7y2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ga7y2
Więcej tematów