Trwa ładowanie...
d3i83p4

Giertych: zreformować szkolnictwo zawodowe

Przed nami reforma szkolnictwa zawodowego - zapowiada "Nasz Dziennik". Sytuacja jest dramatyczna. Mamy program reformy szkolnictwa zawodowego i chcemy wprowadzić pewne zmiany - mówi Roman Giertych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Giertych: zreformować szkolnictwo zawodowe
(PAP)
d3i83p4

Brak w kraju pracy odpowiadającej wykształceniu, krótko- i długoterminowe wyjazdy w celach zarobkowych za granicę, niedostosowanie zawodowe absolwentów do wymagań rynku pracy - to tylko niektóre wyzwania stojące przed młodymi Polakami. Niemożność znalezienia fachowców - to z kolei bolączka pracodawców, w ostatnim czasie widoczna chociażby w obszarze budownictwa. Aby obie strony były usatysfakcjonowane, nie wystarczą działania doraźne. Wicepremier Giertych zapowiada reformę szkolnictwa zawodowego.

Sytuacja w szkolnictwie zawodowym jest dramatyczna - uważa wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. Bardzo mało osób wybiera te szkoły, które mają na obecnym etapie rozwoju gospodarczego istotne znaczenie. Duża część absolwentów jest rozchwytywana na rynku. Mamy program reformy szkolnictwa zawodowego i chcemy wprowadzić pewne zmiany - mówi Giertych.

Roman Giertych zapewnia, że pomysłów w resorcie nie brakuje, jednym z nich jest wprowadzenie limitów punktowych na przyjęcia do szkolnictwa zwyczajnego. Część młodzieży automatycznie przechodziłaby do szkół zawodowych - informuje gazeta. Minister edukacji widzi też potrzebę dofinansowania tego typu szkół, ponieważ odchodzą z nich również nauczyciele - czytamy w "Naszym Dzienniku". (PAP)

Więcej: Nasz Dziennik - Jak odzyskać fachowców

d3i83p4

Podziel się opinią

Share
d3i83p4
d3i83p4
Więcej tematów