Trwa ładowanie...
d1j4439

Giertych pozywa Kurskiego. Wojna z TVP na całego

Roman Giertych poinformował, że wnosi do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Jackowi Kurskiemu. Adwokat domaga się kary ograniczenia wolności dla prezesa TVP w postaci prac społecznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych i Jacek Kurski
Roman Giertych i Jacek Kurski (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d1j4439

To kolejna odsłona sporu Giertycha z TVP. Wcześniej prawnik informował, że będzie pozywał dziennikarzy "Wiadomości" za materiały, które mają naruszać jego dobre imię. Teraz Giertych zapowiedział pozew przeciwko Jackowi Kurskiemu.

"Skorą piszę o próbach zastraszania, to wspomnę, że za taką odbieram również wczorajszą zapowiedź Jacka Kurskiego, że TVP rozważy skierowanie na mnie zawiadomienia do prokuratury, ze względu na to, że zamierzam pozwać tę spółkę i dziennikarzy tej stacji. Generalnie spływa to po mnie jak po kaczce (mam nadzieję, że pan prezes mi wybaczy)" – pisze Giertych na Facebooku.

d1j4439

I dodaje: "Gdyby PiS przejął sądy i wyznaczał 'zdolne pisowskie dzieci' na sędziów, to może byłoby gorzej. Ale to już jest za nami. Tego typu działania TVP jak atakowanie adwokata i to w trakcie, gdy on wykonuje swoje czynności lub później straszenie go prokuraturą, gdy chce dochodzić swych praw, są zwykłym przejawem paniki wywołanej tym, że naród zobaczył oczywistą korupcję na szczytach władzy".

Giertych pisze, że zarząd TVP nazwał go "pełnomocnikiem banksterów i skompromitowanych polityków". Z tego powodu polecił przygotować prywatny akt oskarżenia przeciwko każdemu z członków zarządu. "Dla każdego z członków zarządu będę się domagał roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne (myślę, że m.st. Warszawa znajdzie dla nich jakąś użyteczną społecznie pracę) w wymiarze 20 godzin miesięcznie, a dla prezesa TVP 40 godzin miesięcznie. Oczywiście zamierzam również pozwać TVP S.A." – informuje adwokat.

Po wcześniejszej zapowiedzi Giertycha, że zamierza wystąpić na drogę prawną przeciwko dziennikarzom "Wiadomości", TVP wydała oświadczenie. Zarząd TVP deklaruje "zdecydowaną obronę" dziennikarzy Telewizji Polskiej. Zlecił już analizę prawną ostatnich wypowiedzi p. Romana Giertycha. Chodzi o utrudnienie lub tłumienie krytyki prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

d1j4439

Podziel się opinią

Share

d1j4439

d1j4439
Więcej tematów