Trwa ładowanie...
dkd6t1e

TVP idzie na wojnę z Giertychem. Pozew za pozew

Zarząd TVP deklaruje "zdecydowaną obronę" dziennikarzy Telewizji Polskiej. W oficjalnym oświadczeniu informuje o zleceniu analizy prawnej ostatnich wypowiedzi p. Romana Giertycha. Chodzi o utrudnienie lub tłumienie krytyki prasowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawnicy TVP sprawdzają, czy Roman Giertych nie utrudnia krytyki prasowej
Prawnicy TVP sprawdzają, czy Roman Giertych nie utrudnia krytyki prasowej (East News, Fot: East News)
dkd6t1e

Adwokat Roman Giertych zapowiedział w piątek późnym wieczorem, że wystąpi na drogę prawną przeciwko dziennikarzom TVP. Będzie ich pozywał za każdy materiał na jego temat, który będzie naruszał jego dobra osobiste.

"W przyszłym tygodniu kieruję pierwsze wezwanie do zapłaty do pani Danuty Holeckiej, która w czasie, gdy pracowałem reprezentując Leszka Czarneckiego w prokuraturze (19.11) poświeciła mi pięć minut w 'Wiadomościach', które się sprowadzały do jednego, czarnego PR" - poinformował Giertych na swoim profilu na Facebooku.

TVP idzie na wojnę. "Groźby pełnomocnika banksterów"

dkd6t1e

Zarząd TVP w przesłanym innym mediom dokumencie oświadcza, że podejmie "zdecydowaną obronę dziennikarzy Telewizji Polskiej, którzy rzetelnie wypełniają swoje obowiązki i zawodową misję". Prawnicy TVP analizują ostatnie wypowiedzi Giertycha (w tym powyższy wpis) pod kątem m.in. wypełnienia przesłanek z art. 44 prawa prasowego. Mówi on o odpowiedzialności karnej za utrudnienie lub tłumienie krytyki prasowej.

Zobacz także: Afera KNF. Wicemarszałek Senatu uderza w Giertycha

"Groźby p. Romana Giertycha, pełnomocnika banksterów i skompromitowanych polityków, nie zastraszą ani nie powstrzymają dziennikarzy Telewizji Polskiej od podawania prawdy i wypełniania misji publicznej" - czytamy w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkd6t1e

Podziel się opinią

Share

dkd6t1e

dkd6t1e
Więcej tematów