Trwa ładowanie...
dmywfku

Giertych pozywa dziennikarzy TVP. Od Holeckiej chce 200 tys. zł

Adwokat Roman Giertych zapowiedział, że wystąpi na drogę prawną przeciwko dziennikarzom TVP za materiał na jego temat, który ukazał się w "Wiadomościach". "Miarka się przebrała" – pisze Giertych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Danuta Holecka i Roman Giertych
Danuta Holecka i Roman Giertych (East News, Fot: Beata Zawrzeł)
dmywfku

Giertychowi nie spodobał się sposób, w jaki TVP ukazuje go w kontekście afery w Komisji Nadzoru Finansowego. Działania dziennikarzy "Wiadomości" nazywa "brutalnym atakiem".

"Będę konsekwentnie pozywał każdego dziennikarza i redaktora naczelnego każdego wydania za każdy materiał, który narusza moje dobra osobiste. W przyszłym tygodniu kieruję pierwsze wezwanie do zapłaty do pani Danuty Holeckiej, która w czasie, gdy pracowałem reprezentując Leszka Czarneckiego w prokuraturze (19.11) poświeciła mi pięć minut w "Wiadomościach", które się sprowadzały do jednego, czarnego PR" – poinformował Giertych na swoim profilu na Facebooku.

dmywfku

Adwokat informuje, że będzie się domagał od Holeckiej wpłaty 200 tys. zł na Caritas lub na WOŚP oraz przeprosin przez 7 dni bezpośrednio przed głównym wydaniem "Wiadomości". Jeśli dziennikarka tego nie zrobi, Giertych zapowiada skierowanie sprawy na drogę sądową.

"W kolejnych dniach będę kierował kolejne wezwania i sprawy sądowe do innych osób z TVP odpowiedzialnych za ten materiał i do samej TVP S.A." – informuje Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

dmywfku

Podziel się opinią

Share
dmywfku
dmywfku
Więcej tematów