Trwa ładowanie...
d29i5fq

Giennadij Ziuganow: wybory prezydenckie będą już w 2017 roku, ja wam mówię

• Przywódca rosyjskich komunistów Giennadij Ziuganow: będą przedterminowe wybory prezydenckie
• Interfax: resort finansów zapisał w budżecie na 2017 rok 15 mld rubli na wybory
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Giennadij Ziuganow
Giennadij Ziuganow (PAP/EPA, Fot: ITAR-TASS/Yuri Mashkov)
d29i5fq

Rosjan czekają przedterminowe wybory prezydenckie - twierdzi lider partii komunistycznej Giennadij Ziuganow. W rozmowie z telewizją Rossija24 wyraził on przekonanie, że nastąpi to jeszcze w tym roku, a nie tak jak wynika z kalendarza wyborczego - wiosną 2018 roku.

Szef Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej sugeruje, że przedterminowe wybory już wkrótce zapowie sam Władimir Putin. - Wszyscy krzyczą, że w 2018 roku, a ja wam mówię, że one będą w 2017 - powiedział Giennadij Ziuganow. Jego zdaniem konieczność przyspieszonego wyboru prezydenta wynika z międzynarodowej sytuacji, w jakiej znalazła się Rosja.

Po tej wypowiedzi lidera rosyjskich komunistów agencja Interfax przypomniała, że Ministerstwo Finansów zapisało w budżecie na 2017 rok wydatki w wysokości blisko 15 miliardów rubli na przeprowadzenie wyborów prezydenckich.

d29i5fq

Część ekspertów uznała, że jest to przesłanka, świadcząca o możliwości przyspieszenia terminu głosowania. W ich opinii, pierwszy sygnał dał Władimir Putin oświadczając, że nie wie, kiedy będą kolejne wybory, ponieważ nie ustalono jeszcze "zarysu kampanii wyborczej".

(oprac. Bart)

d29i5fq

Podziel się opinią

Share

d29i5fq

d29i5fq
Więcej tematów