Trwa ładowanie...
d4f413z
d4f413z
x-news/TVN 24

Genialny 5-latek. Chłopczyk ogrywa dorosłych w szachy

Ma pięć lat, jeszcze nie chodzi do szkoły, a już ogrywa dorosłych w szachy. Tichon Czerniajew nie jest amatorem. Uzyskał już pierwszą kategorię w szachach. Kolejnym etapem jest tytuł mistrza. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia trafił do rejestru rekordów Ukrainy jako najmłodszy szachista. Tichon nie przywiązuje dużej wagi do rekordu. Ma bardziej ambitne plany.
Share
d4f413z

- Chcę zostać mistrzem świata, arcymistrzem i trenerem - dzieli się swoimi planami. Cudowne dziecko ma 10-miesięczną siostrę, którą też będzie uczył grać w szachy. - Kiedy będzie miała dwa lata, zaprowadzimy ją do klubu, żeby dziadków pogonić i wygrywać - zapowiada Tichon.

Rodzice są dumni z syna. - Gra w szachy codziennie. Ale nie stawiamy tylko na szachy. Gra w piłkę, huśta i bawi się samochodzikami - mówi Switłana Czerniajewa, mama rekordzisty.

Marzy, aby syn trafił do księgi Guinnessa, ale wie, że procedura nie należy do łatwych. - Dlaczego nie? Niech się ludzie dowiedzą o Ukrainie. Przecież ten rekord pobiliśmy tu, na Ukrainie - podkreśla.

d4f413z

Podziel się opinią

Share
d4f413z
d4f413z
Więcej tematów