Trwa ładowanie...
d2tma04
d2tma04
x-news/TVN 24

Genialny 5-latek. Chłopczyk ogrywa dorosłych w szachy

Ma pięć lat, jeszcze nie chodzi do szkoły, a już ogrywa dorosłych w szachy. Tichon Czerniajew nie jest amatorem. Uzyskał już pierwszą kategorię w szachach. Kolejnym etapem jest tytuł mistrza. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia trafił do rejestru rekordów Ukrainy jako najmłodszy szachista. Tichon nie przywiązuje dużej wagi do rekordu. Ma bardziej ambitne plany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2tma04

- Chcę zostać mistrzem świata, arcymistrzem i trenerem - dzieli się swoimi planami. Cudowne dziecko ma 10-miesięczną siostrę, którą też będzie uczył grać w szachy. - Kiedy będzie miała dwa lata, zaprowadzimy ją do klubu, żeby dziadków pogonić i wygrywać - zapowiada Tichon.

Rodzice są dumni z syna. - Gra w szachy codziennie. Ale nie stawiamy tylko na szachy. Gra w piłkę, huśta i bawi się samochodzikami - mówi Switłana Czerniajewa, mama rekordzisty.

Marzy, aby syn trafił do księgi Guinnessa, ale wie, że procedura nie należy do łatwych. - Dlaczego nie? Niech się ludzie dowiedzą o Ukrainie. Przecież ten rekord pobiliśmy tu, na Ukrainie - podkreśla.

d2tma04

Podziel się opinią

Share
d2tma04
d2tma04