Trwa ładowanie...

Gen. Mirosław H. prowadził po pijanemu. Jechał zygzakiem

Generał Mirosław H., pierwszy i jedyny w historii Polak, który odbył lot w kosmos, został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że w chwili kontroli miał w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu.

Gen. Mirosław H. prowadził po pijanemu. Jechał zygzakiem (PAP)Gen. Mirosław H. prowadził po pijanemu. Jechał zygzakiem (PAP)
d1olbr1
d1olbr1

Do zatrzymania doszło w miejscowości Kiełpieniec w województwie mazowieckim.

Jadący podejrzanie pojazd zwrócił uwagę policjantów po cywilnemu, którzy przypadkiem znaleźli się na tej samej drodze. To oni wezwali na miejsce patrol drogówki, który dokonał zatrzymania.

- Na terenie naszego powiatu doszło dzisiaj do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Podczas czynności mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu - powiedziała Wirtualnej Polsce oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie podkom. Żaneta Kołodziejska - Basiewicz.

Dodała, że po zatrzymaniu osobowego Volvo i zbadaniu kierującego alkomatem, policjanci spisali protokół, a następnie zwolnili 80-latka. Samochód został przekazany trzeźwej osobie, wskazanej przez Mirosława H.

d1olbr1

Zobacz też: wyprzedzał "na trzeciego". Mrożące krew w żyłach wideo z Podlasia

Emerytowany generał kierował po pijanemu. Trafi przed sąd

Teraz emerytowany generał za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dopuszczalna w Polsce ilość alkoholu w organizmie, żeby móc legalnie prowadzić pojazd , to maksymalnie 0,2 promila. Powyżej 0,5 promila czyn jest uznawany za przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia

Zobacz też:

d1olbr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1olbr1
Więcej tematów