Trwa ładowanie...

Gejom i lesbijkom będzie łatwiej o ślub

Wkrótce koniec kłopotów osób, które chcą zawrzeć jednopłciowe małżeństwo lub partnerski związek za granicą. Urzędnicy USC nie będą już mogli odmawiać wydania im potrzebnego zaświadczenia - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Gejom i lesbijkom będzie łatwiej o ślubŹródło: Jupiterimages
dg1ouwi

Szef MSWiA wyda nowy wzór zaświadczenia, które jest konieczne do zawarcia związku za granicą. Nie będzie już w nim rubryki, w której trzeba wpisać dane przyszłego małżonka. Jeśli wnioskodawca wpisywał tam dane osoby tej samej płci, zdarzało się, że urzędnicy stanu cywilnego odmawiali wydania zaświadczenia o zdolności do zawarcia małżeństwa.

Takie zaświadczenie jest konieczne, jeśli chce się zawrzeć związek za granicą - zaznacza "GW". - Prace już się toczą, będzie nowy wzór zaświadczenia bez rubryki dotyczącej przyszłego małżonka - poinformowała redakcję rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. Swoim zadowoleniem z tego faktu podzielił się z gazetą Tomasz Szypuła, przewodniczący Kampanii przeciw Homofobii, któremu USC w Warszawie odmówił wcześniej wydania zaświadczenia. O tym dziś pisze "GW".

dg1ouwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg1ouwi
Więcej tematów