Trwa ładowanie...
17-07-2015 12:37

Gdzie spodziewać się weekendowych zmian w organizacji ruchu w Warszawie?

Najbliższe dni (17-20 lipca) to dla stołecznych uczestników ruchu drogowego zmiany związane m.in. z wymianą nawierzchni, kolejnym etapem przebudowy Trasy AK oraz Festiwalem "Otwarta Ząbkowska".

Share
Gdzie spodziewać się weekendowych zmian w organizacji ruchu w Warszawie?Źródło: WawaLove.pl
d3aka4e

Od piątku, 17 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 20 lipca zamknięta dla ruchu będzie ulica Arkuszowa od Księżycowej do Wólczyńskiej. Objazd wyznaczono ulicami: Wólczyńska - Estrady albo Powstańców Śląskich - Radiowa. Na zamkniętym odcinku ulicy będzie wymieniana nawierzchnia jezdni.

Dokładnie w tym samym terminie szykują się zmiany w rejonie ul. Okopowej. Zamknięta zostanie jej zachodnia jezdnia na odcinku od ul. Powązkowskiej do al. Solidarności. Tutaj również drogowcy zaplanowali weekendowe frezowanie. Proponowany objazd wiedzie ulicami: Rondo Zgrupowania AK Radosław lub Dzika - al. Jana Pawła II - al. Solidarności.

Na ulicy Ząbkowskiej odbywa się festiwal „Otwarta Ząbkowska”. Kolejny weekend w ramach tego wydarzenia oznacza m.in. wyłączenie z ruchu odcinka od ul. Brzeskiej do Targowej. Zmiany zostaną wprowadzone w życie w piątek 17 lipca o północy i potrwają do niedzieli. Zamknięty odcinek Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej a także ulicami Brzeską i Markowską do Kijowskiej oraz Targowej.

d3aka4e

Nieplanowanym utrudnieniem, związanym z koniecznym remontem wadliwie zaprojektowanego torowiska na Bemowie (o czym pisaliśmy tutaj)
, będzie zamknięcie przejazdu ulicy Wrocławskiej przez skrzyżowanie z Radiową. Objazd został wyznaczony ulicą Powstańców Śląskich, a całość utrudnień w tym rejonie potrwa aż do 8 sierpnia.

W nocy z 16 na 17 lipca w godz. 22.00 - 6.00 oraz od piątku do godzin wieczornych w sobotę zostanie wyłączony prawy pas wschodniej jezdni ulicy Modlińskiej (w kierunku Tarchomina) od wiaduktów Trasy Toruńskiej do skrzyżowania na wysokości posesji przy Modlińskiej 4. W kierunku północnym ruch będzie się odbywał dwoma pasami. Przyczyną zmian w organizacji ruchu są roboty brukarskie.

I wreszcie, od piątku 17 lipca od godz. 22.00 do godzin porannych w poniedziałek zamknięta będzie zachodnia jezdnia ul. gen. Maczka od skrzyżowania z ulicą Rudnickiego, do wiaduktu nad trasą. Jadąc w kierunku Bemowa ulicami Powązkowską i gen. Maczka kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, natomiast w przeciwnym pojadą wyznaczonym objazdem. Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.infoulice.um.warszawa.pl

d3aka4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aka4e
Więcej tematów