Trwa ładowanie...
d4ecrm8

Gdzie się kąpać w Poznaniu? 15 czerwca otworzą kąpieliska nad poznańskimi jeziorami

Jeśli badania czystości wody nie wykażą nic niepokojącego, to już za tydzień będzie można kąpać się w poznańskich jeziorach. Spore zmiany zaszły w kąpielisku nad Rusałką.
Share
Gdzie się kąpać w Poznaniu? 15 czerwca otworzą kąpieliska nad poznańskimi jeziorami
Źródło: POSiR
d4ecrm8

Ostatnie upalne dni sprawiły, że wielu poznaniaków nie może już się doczekać kąpieli w jeziorze. Poznańskie kąpieliska tegoroczny sezon rozpoczną 15 czerwca. Podobnie jak w poprzednich latach poznaniacy będą mogli szukać ochłody w wodach jezior Strzeszyńskiego, Kierskiego, Malty i Rusałki. To nad tymi jeziorami rozpoczną działalność miejskie kąpieliska z ratownikami i niezbędną infrastrukturą.

- Kąpieliska strzeżone są jednocześnie przez dwóch ratowników: jednego od strony lądu, a drugiego od strony wody. Służba wyposażona jest w niezbędny sprzęt ratowniczy, tj. łodzie, koła ratunkowe, aparaturę do resuscytacji i inny sprzęt medyczny – informuje Błażej Darkacz, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Wszystkie kąpieliska będą czynne codziennie w godzinach od 10 do 18, a wstęp na nie będzie bezpłatny.

d4ecrm8

Największą metamorfozę przeszło kąpielisko nad Rusałką, którym od zeszłego roku zarządza fundacja Familijny Poznań. Już przed rokiem udało się tutaj uporządkować teren plaży i najbliższą okolicę. Teraz zadbano o dodatkowe atrakcje, która mają zachęcić poznaniaków do częstszego i dłuższego pobytu nad jeziorem.

- Jest już gotowa wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której można wypożyczyć kajak czy rower wodny. Całe wyposażenie jest zupełnie nowe – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Mikołajczyk, kierownik Ośrodka Wypoczynkowego „Rusałka”. – Wypożyczalnia do tej pory działała w weekendy, od 15 czerwca będzie czynna codziennie – dodaje.

Nad Rusałką ma też rozpocząć działalność restauracja i tzw. BeachBar, ale nie wiadomo, czy będzie można z nich skorzystać już za tydzień. Lokale czekają bowiem na kontrolę i pozwolenie sanepidu, co ma nastąpić najpóźniej do 20 czerwca.

Inspektorzy sanepidu muszą też zbadać czystość wody we wszystkich jeziorach.

d4ecrm8

- Kontrole odbędą się we wtorek i środę, a ich wyniki powinny być znane pod koniec tygodnia – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Jeśli w trakcie kontroli dojdzie do wykrycia bakterii E.coli, dane kąpielisko nie zostanie otwarte. Przed rokiem nie było żadnego takiego przypadku, ale w 2013 r. z tego powodu przez jakiś czas nie można było korzystać z kąpieliska w Rusałce, a dwa lata temu także w Strzeszynku.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4ecrm8

Podziel się opinią

Share
d4ecrm8
d4ecrm8
Więcej tematów