Trwa ładowanie...
d317vpo

Gdzie jest "zgubiony milion Brytyjczyków"?

Pierwsze strony brytyjskiej prasy zdominował we wtorek temat "zgubionego miliona Brytyjczyków". Według przeprowadzonego w tym roku spisu powszechnego, Wyspy Brytyjskie zamieszkuje o milion osób mniej, niż sądzono jeszcze w ubiegłym roku - pisze "The Guardian".

d317vpo
d317vpo

Zdaniem ekspertów - na których powołuje się dziennik - prawie miliona Brytyjczyków ubyło głównie z powodu emigracji. Według nich, emigrują głównie mężczyźni w wieku 20 do 30 lat, którzy szukają pracy w cieplejszych i znacznie słoneczniejszych krajach Basenu Śródziemnomorskiego.

Len Cook, szef centrum rejestracji ludności dla Anglii i Walii, przyznał, że ze spisu powszechnego wynika, że około 900 tysięcy osób nagle zniknęło z Wielkiej Brytanii po 2000 roku. Cook uważa, że różnice w spisach mogą być spowodowane błędami, popełnionymi podczas poprzednich spisów ludności, które dopiero teraz wyszły na jaw. Przyznaje jednak, że do tak dużego ubytku Brytyjczyków doszło w dużej mierze w wyniku emigracji młodych ludzi.

Według centrum rejestracji w ostatnich dwóch latach wyemigrowało przypuszczalnie około 600 tysięcy Brytyjczyków. To największa migracja ludności Wysp Brytyjskich od dziesięciu lat - przyznaje Len Cook.

W dane dotyczące emigracji Brytyjczyków nie wierzy jednak profesor Uniwersytetu w Oxfordzie David Coleman. Jego zdaniem, albo doszło do pomyłki w obliczeniach dotyczących emigrantów, albo też liczba obywateli brytyjskich nadal jest niedokładna. Nie ma żadnego powodu, dla którego emigracja Brytyjczyków miałaby aż tak znacznie wzrosnąć w porównaniu z latami ubiegłymi - twierdzi profesor Coleman. (mag)

d317vpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d317vpo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj